Презентація проекту “Вчимося жити разом” у Артемівську


11 квітня у Центральній міській бібліотеці міста Артемівська відбулася урочиста презентація проекту який здійснюється Коаліцією неурядових організацій міста та місцевою владою.

На презентації проекту були представники Коаліції, місцевої влади, координатор мікро проектів програми “Демократизація України: програма малих проектів” Сергій Шахов (м. Київ), Консультант Програми у Донецької області Ольга Демидова та Олег Гришин – регіональний координатор Програми, а також представники співвиконавців та партнерів проекту, та цільових груп, міські підприємці, неурядові організації та ЗМІ.

Чому саме цей проект має дуже важливе й принципове значення? В м. Артемівськ мешкає понад 80 тис. населення, з них 34 тис. пенсіонерів, 7 тис. інвалідів. Проблемою, яка викликала необхідність даного проекту, є низька активність громадян та відсутність механізмів участі вразливих верств населення у прийняття соціальних рішень владою на місцевому рівні.

Причинами такого становища є низький рівень правової культури соціально незахищених верств населення, їх недостатня поінформованість про механізми впливу громади на процес розробки рішень та реалізації муніципальних програм. Це підсилюється відсутністю інформації, широко доступної для всієї громади, про можливості брати участь у процесах самоврядування, як реалізувати свої права; а стосовно інвалідів та пенсіонерів ще й фізичними обмеженостями. Внаслідок цього, діалог між владою та громадою є недостатньо налагодженим та однобічним, недостатньо уваги приділяється проблемам вразливих верств населення. Невирішення цих проблем веде до зниження життєвого рівня, поширення нігілізму та пасивності серед громади. Це підтверджується висновками роботи фокус-груп.
Інформаційна кампанія та функціонування юридично-консультативного пункту в рамках проекту нададуть можливість заповнити проміжки в громадянській обізнаності населення. Створення та функціонування Громадської Координаційної Ради надасть додаткові можливості брати участь у процесі місцевого самоврядування, а також представляти інтереси соціально вразливих та фізично обмежених верств населення.

До складу Коаліції входять:
Співвиконавцями проекту виступили : Еколого-Культурний Центр “Бахмат”, Центр гуманітарних ініціатив, Міське відділення ВГО “Союз Чорнобиль”, ВЖНДО “Дія”, Еколого-творче молодіжне об’єднання “21 век”.

Партнерами проекту були : ЕГО “МАМА-86”, ТОВ “Факторія”, Інформаційна агенція “Інка”, Молодіжна волонтерська організація “SVIT”, Виконком міської Ради м. Артемовськ

Bookmark and Share