«Неповторне обличчя» з фанерою у вікнах


Як повідомила, зокрема, начальник муніципального бюро «Віза» Людмила ПАВЛОВСЬКА, Закон України про дозвільну систему в сфері господарської діяльності набрав чинності 5 січня 2006 року, але у Кривому Розі ще з травня 2003 року працює центр консультаційних, дозвільних та узгоджувальних процедур «Діалог» та з лютого 2005 року — муніципальне бюро «Віза». Лише за 10 місяців цього року за документами, поданими через бюро, прийнято 624 рішення міської ради стосовно регулювання земельних відносин, 148 рішень міськвиконкому щодо переведення приміщень житлового фонду у нежитлові, видано 269 дозволів на виконання будівельних робіт та цілий ряд інших документів. В 2007 році склад учасників у центрі «Діалог» збільшено до 20 осіб. В їх числі прийом суб’єктів господарювання віднедавна ведуть і представники комунального підприємства «Парковка і реклама», приймаючи документи з питання розміщення зовнішньої реклами, рекламно-інформаційного оформлення об»єктів бізнесу та зон паркування. Що ж до дозвільних та інших процедур через муніципальне бюро «Віза», то, як повідомила його керівник, термін виконання по 10-ти процедурах скорочено, він складає тепер від 1 до 13-ти днів.

У свою чергу начальник відділу державних реєстраторів Ганна СТАШЕЛІС запевнила: процедури реєстрації спрощені настільки, що користуватися послугами тих, хто надає послуги з відкриття власної справи, — це все одно, що викидати гроші на вітер. До речі, врегульовано і питання щодо реєстрації суб’єктами підприємницької діяльності фізичних осіб, які через релігійні чи інші переконання відмовилися від отримання ідентифікаційного номера. Для цього їм потрібно повідомити про відмову від ідентифікаційного номера податкову інспекцію та поставити у районному відділі внутрішніх справ відповідну відмітку в паспорт. Потім слід особисто пред’явити державному реєстратору паспорт, сплатити 34 гривні реєстраційного збору за заповнити реєстраційну картку. В свідоцтві про реєстрацію такої фізичної особи-підприємця замість ідентифікаційного номера буде проставлено серію та номер паспорта.

Своїм правом зареєструвати підприємницьку діяльність за відсутності ідентифікаційного номера, як повідомила депутатів Ганна Сташеліс, скористалось близько 10-ти криворіжців.

А от з питання підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних закладах Кривбасу депутатам було продемонстровано фільм спільного виробництва міського комітету профтехосвіти та муніципальної телерадіокомпанії «Рудана». Цілком очевидно, вони ставили собі за мету переконати, що криворізька профтехосвіта являє собою одну з найблагополучніших сфер міського життя. Ні тобі проблем з фінансуванням, ні з поповненням матеріально-технічної бази, ані з проходженням учнями ПТУ практики, ані з укладанням угод на підготовку робітничих кадрів. А останні слова закадрового тексту про «неповторне обличчя криворізької профтехосвіти, притаманний тільки їй шлях розвитку», про те, «як нове молоде покоління робітників Кривого Рогу приймає естафету і прагне стати лідером у обраній справі, а ці його сподівання втілюються в життя завдяки міцній, творчій і активній системі профтехосвіти міста», не могли залишили байдужим депутата-комуніста Олега ЦИБЕНКА.

— Наче в застійних часах побували, — сказав він.

— В нашому місті застійний часів не було, — не залишився в боргу міський голова. Втім, репліка депутата, мабуть-таки розсердила Юрія Вікторовича, бо голові комітету профтехосвіти Віталію САПІЗІ він після цього слова вже не дав і навіть пообіцяв дочасно відправити на пенсію, якщо побачить хоч одне училище з затуленими фанерою вікнами.

— Підіть до Федора Івановича (генеральний директор КЗРК КАРАМАНІЦ — Авт.),та він вам зі свого кабінету скло вийме і дасть.

Наталя ШИШКА. "Вестник Кривбасса".

Bookmark and Share