Ющенко провів відкритий урок на тему Голодомору в Україні (репортаж)


Бабуся [плаче]: "В нас позабирали все до одної зернини. Останній раз прийшли й забрали, було трошечки ушафі... тато держав її щоб посіяти весною. Почали люди падати: хто на дорозі, хто на подвір"ї, а хто в хаті. Трупи зберали на підводу, складали, виносили з хати".

Стареньку Ганну Віктор Ющенко згадує вже на уроці пам"яті в одній зі шкіл Попільняньського району. 20 найкращих учнів, замість звичних 45-ти хвилин, цілу годину слухали незвичного педагога. Президент не втомлюється повторювати сумну статистику та закликає молодь відновити історичну справедливість.

Віктор Ющенко, Президент України: "Ми люди. У нас є мораль. У нас є наша православна віра. Вона кличе нас до певних цінностей. До певних святинь. Яку відрізняють мудру, чесну, достойну людину від людей аморальних. Наш обов"язок, наш моральний обов"язок, наша філософія заключається в тому, що ми повинні вшанувати кожну жертву".

Щоправда запам'ятати всі слова президента, школярам завадило сильне хвилювання перед високим гостем. Вони так і не змогли зробити жодного запису у свої відкриті зошити.

Учні, бліци: "Ну запам'яталося наведені президентом факти про наслідки Голодомору, про голодомор у його селі. Факти мене вразили ці, що в Україні померло дуже багато людей із-за цього".

Президент України в ролі педагога. Цей день учні однієї зі шкіл Житомирської області запам"ятають на довго. Але зараз єдине, що нагадує про присутність Віктора Ющенко в цьому класі - це надпис на дошці з темою відкритого уроку. Поміж собою вчителі обіцяють не стирати його ще декілька днів - поки по всій Україні не запалять ось такі свічки пам'яті.

Андрій Жигулін, Сергій Щекочихін, Сергій Азаренко, 5 каналBookmark and Share