CОМ відзначив другу річницю державної реєстрації


Відбулися урочистості збори Ради Союзу, на якій були підбити підсумки роботи в попередній переод та окреслені перпективи розвитку СОМу.
СОМ щиро дякує за теплі вітання зі святом, які надійшли від керівництва держави, міжнародних організацій та багатьох наших справжніх друзів і партнерів в Україні.
З розділу "Наша історія" можна дізнатися про етапи становлення СОМу, як незалежної спільноти творчої молоді.

Історія становлення
Союзу обдарованої молоді
1999-2004
Засновники Союзу - Терепищий С.О., Лютенко А.К., Решновецький С.Л.

Ідея створення організації, що працювала б на захист інтересів обдарованої і талановитої молоді України виникла у 1999 році. Звичайно не в тому вигляді, в якому вона втілена сьогодні. Адже за ці роки відбулося багато етапних подій, що розширювали наш погляд на проблему захисту і реалізації інтересів обдарованої молоді. Відповідно розвивалась й ідея.

В ході формування організаційної структури майбутньої всеукраїнської організації для підтримки обдарованої молоді було створено київську міську громадську організацію “Просвітницька спілка”, основною метою якої стало просвітництво в широкому розумінні цього слова: виховання молоді, сприяння освітнім програмам, поширення загальноцивілізаційних цінностей культури, освіти, наукових та інноваційних знань.
Перше засідання Колегії Союзу обдарованої молоді


В Києві були проведені ряд мистецьких заходів: виставок молодих художників-графіків, концертів на базі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”. Важливе місце займала робота із шкільною обдарованою молоддю.

Було організовано і успішно проведено спільно з Національною радіокомпанією України та журалом “Країна знань” всеукраїнський учнівський конкурс “Розминка для допитливих”. Продовжувався пошук однодумців у регіонах України.


2005
Загальні збори Союзу


Після проведення значної роботи в регіонах 19 жовтня 2005 року на Установчі збори до Києва з’їхалися представники двадцяти одного регіону України. В урочистій обстановці було одностайно прийнято рішення утворити Всеукраїнську молодіжну громадську організацію “Союз обдарованої молоді”.

Було затверджено Статут, склад Правління та Контрольно-ревізійної комісії Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Союз обдарованої молоді”. “Просвітницьку спілку” було перетворено на Київський місцевий осередок. Створено осередки у Автономній Республіці Крим, Полтавській, Дніпропетровській, Миколаївській, Вінницькій, Івано-Франківській, Житомирській, Київській, Закарпатській, Волинській, Чернігівській, Одеській, Черкаській, Сумській, Рівненській, Львівській, Чернівецькій, Харківській, Запорізькій областях, місті Севастополі. Було затверджено організаційну та функціональну структуру Союзу.

Після цього були оформлені необхідні документи та подані до Міністерства юстиції України.
Лютенко А.К. - організатор конкурсу Студентська Міс з переможницями


16 листопада 2005 року Міністерство юстиції України прийняло рішення про реєстрацію Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Союз обдарованої молоді” і видало свідоцтво про реєстрацію об’єднання громадян №2335.

Основною метою діяльності Союзу є захист інтересів обдарованої молоді та сприяння ефективній реалізації можливостей молодих людей в сучасних умовах шляхом здійснення культурної, екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, наукової і просвітницької діяльності. День державної реєстрації є святом для Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Союз обдарованої молоді”.

А вже на наступний день (17 листопада 2005 року) урочистості продовжилися в Українському Домі, де відбулося нагородження Терепищого С.О., обраного головою ВМГО “Союз обдарованої молоді”, Подякою Кабінету Міністрів України. Нагороду за дорученням Прем’єр-міністра України вручили Міністр освіти і науки України та Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту.


2006
Засідання Колегії СОМ


В 2006 році розпочалося утвердження ВМГО “Союз обдарованої молоді” як авторитетного молодіжного об’єднання. Активно розвивалися усі заявлені напрямки діяльності. Удосконалювалась організаційна структура. Бурхливо розбудовалася регіональна мережа представництв нашої організації в усіх областях України, Автономній республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Налагоджувалися ділові зв'язки з низкою організацій. Створено Наглядову Раду Союзу.

СОМ почав допомагати спеціалізованим закладам освіти, зокрема Фастівському ліцею-інтернату для обдароаної молоді.

На офіційне запрошення Міністерства освіти і науки України експерти СОМу взяли участь у розробці проекту Державної програми роботи із обдарованою молоддю на 2006-2010 роки.
Терепищий С.О. з ученицями


Союз обдарованої молоді долучився до проведення «Європейських студій» в Україні.

З початку жовтня 2006 року в Союзі обдарованої молоді запрацював Центр підвищення професійної компетенції молодих психологів.

Налагоджено співпрацю між Асоціацією студентів Українського Вільного Університету (м. Мюнхен, Німеччина) та Союзом обдарованої молоді. У зв'язку із реальною загрозою закриття Українського вільного університету (м. Мюнхен, Німеччина) Союз обдарованої молоді розгорнув надзвичайну безстрокову громадянську кампанію захисту освітнього, наукового та культурного центру євроінеграції України в серці Європи.


В ході міжнародного стажування в м. Яхранка (Польща), керівництво СОМу підвищувало свої менеджерські навики та встановило партнерські віднисини з польськими громадськими організаціями.


2007
Терепищий С.О. звітує про досягнення СОМу


Розпочато роботу над реалізацією проекта Голови Правління СОМ Терепищого Сергія «Оцінка сучасного стану та поширення перспективного досвіду роботи з обдарованою молоддю в регіонах України», що отримав грант Президента України для обдарованої молоді.

Почали працювати дві нові програми для молоді: Інформаційно-консультаційна програма «Гранти. Премії. Стипендії» та Програма захисту прав молоді.

Успішно проведено конкурси на представлення до Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України та Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування.


На базі Відділу молодіжної політики СОМ традиційно проходять фахову практику студенти-політологи, здобуваючи практичні навички діяльності в НУО та досвід громадянської активності.

Міністерством України у справах сімї, молоді та спорту підтримано програму СОМу «Відкрита академія», що покликаний задовольняти потребу української молоді у залученні до високих здобутків у царині європейської культури, освіти, мистецтва, політики та спорту.
Члени СОМу отримують нагороди
Встановлено робочі контакти із колегами з Польщі, Угорщини, Литви, Молдови, Франції, Німеччини, Канади, США.

Союз обдарованої молоді набув офіційного членства у Всесвітній раді для обдарованих і талановитих дітей (World Council for Gifted and Talented Children) та став єдиним представником цієї авторитетної організації в Україні та загалом у Центрально-Східній Європі...













































































Bookmark and Share