Скопенку – пенсійне посвідчення


Відбулась спільна акція Української Студентської Спілки та Молодіжного Націоналістичного Конгресу, що мала на меті усунення ректора Київського Національного Університету м. Тараса Шевченка.
Акція розпочалась з виступу Голови Київської філії УСС Станіслава Куценка, який закликав студентів приєднатись до сміливців з Університету, що не побоялися виступити проти власного ректора. Учасники продемонстрували сценку, в якій вручили „ректору” КНУ пенсійне посвідчення, яке вже давно чекає на пана. Після десяти хвилин учасники акції та група журналістів спробували пройти до приміщення головного корпусу навчального закладу, а саме до кабінету Василя Вікторовича, щоб урочисто й відкрито вручити посвідчення почесного пенсіонера.
Але три охоронці безпідставно та не аргументовано заблокували головний вхід, пропускаючи тільки за студентськими квитками КНУ. Після тривалого блокування центрального входу було досягнуто домовленості про візит одного студента КНУ – учасника акції та одного журналіста з камерою. Розмова відбулась уже без камери та свідків в кабінеті ректора. Ми попросили прокоментувати реакцію В.В.Скопенка на акцію другого учасника розмови тет-а-тет: "Скопенко виглядав дуже знервованим та злим, та лаявся допоки я не пішов з кабінету. На жаль, діалогу не відбулося".
Одразу після акції на учасників накинулась нашвидкуруч зібрана „скопенківська” опозиція зі студентів, які кидалися необґрунтованими репліками та заявами. Цікаво, що основним обвинуваченням в бік представників МНК та УСС була наявність у одного з активістів студентського квитка Києво-Могилянської академії, до якої згадана група підтримки ставиться з презирством.
Основними ж підставами для проведення акції для наших організацій стали нескінченний тиск на студентів на усіх рівнях: від деканату до комендатури гуртожитку, агітація ректора за одного з кандидатів на минулих президентських виборах, довіреною особою якого був ректор КНУ. Вже після революційних подій колишній член КПСС В.В. Скопенко пишномовно заявив, що не карав студентів КНУ за прогули „на Майдані”, напевно забувши про привселюдну обіцянку піти з поста ректора в разі перемоги опозиційного кандидата. В професійних якостях ректора ми не сумніваємось, але пан Скопенко уже 20 років „біля керма”. Навіть у президента термін повноважень складає 5 років.
І скільки ще „перефарбованих” по кілька разів ректорів, директорів, начальників та начальничків сидить у великих кабінетах? І скільки ще українському студенту чекати сесію без хабарів, чемних представників адміністрації та гарячої води у гуртожитках?

Прес-служба КМО МНК

Bookmark and Share