ЮНЕСКО у Львові інформує молодь про збереження культурної спадщини


Про це йшлося під час прес-конференції щодо впровадження у Львові Міжнародного проекту ЮНЕСКО "Волонтери всесвітньої спадщини".

Проект здійснюється за сприяння Центру світової спадщини ЮНЕСКО, Координаційного комітету міжнародного волонтерського руху при ЮНЕСКО, Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва "Альтернатива-В". "Цей проект на практиці реалізовуватиметься наступним чином. Група із 15-20 волонтерів у межах конкретного проекту, який було затверджено ЮНЕСКО, приїжджає у певне місце на 1-3 тижні, бажано, щоб це був об’єкт, який знаходиться під охороною ЮНЕСКО і робить усі необхідні роботи по його збереженню. Після цього волонтери повертаються у свої країни і розповідають про цю пам’ятку. До цих робіт ми залучаємо місцеву молодь. Який саме це буде проект у Львові, ми ще не знаємо. У березні будуть результати відбору ЮНЕСКО. Загалом таких проектів у світі реалізовується близько 10. Ці проекти мають право позначатися значком - патрімоніто (значок затверджений ЮНЕСКО, з метою підвищення обізнаності молоді із проблемами світової спадщини)", - повідомила віце-президент Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва "Альтернатива-В" Оксана Юрик.

Також під час прес-конференції зазначалося, що у Львові від 24 до 25 листопада проходитиме Генеральна асамблея Координаційного комітету міжнародного волонтерського руху при ЮНЕСКО. Це вдруге з часів заснування Комітету у1948 році, засідання проходить на теренах Східної Європи. Під час асамблеї організації, які до неї входять, переглядають підсумки своєї діяльності із за три останніх роки, та будують плани на наступні три роки. Проекти, які реалізовує Комітет стосуються збереження екології, освіти, збереження світової архітектурної спадщини. Цього разу акцент робиться на міжнародному діалозі у поляризованому світі.

Джерело : ZAXID.NET

Bookmark and Share