Завершила роботу Школа громадського лобіювання


У перший день роботи учасників привітав Євген Бистрицький - виконавчий директор Фонду «Відродження». Євген Костянтинович привітав слухачів та розповів про досвід Фонду в організації подібних проектів, про стан справ у даній галузі на Україні та про вплив громадянського представництва на розвиток громадянського суспільства в Україні.
Міжнародний фонд «Відродження» надав фінансову підтримку проекту Школа громадського лобіювання.

Галина Усатенко, керівник проекту, виконавчий директор ГО «Фонд «Європа ХХІ», ознайомила учасників з концепцією роботи Школи, з її програмою на організаційними моментами зустрічі. Учасники коротко розповіли про мету свого приїзду до Школи та про завдання, над яким кожен з них працює у своїй організації.
Розпочав роботу зі слухачами Роман Кобець, кандидат філософських наук, аналітичний директор ГО «Ідеальна країна», який прочитав курси «Аналіз проблем політики».

Навчальні курси «Модель лобістської кампанії. Стратегія, тактика та інструменти лобістських кампаній» та «Планування лобістської кампанії та методи роботи в коаліції» прочитала Ярина Ясиневич, експерт Центру правових і політичних досліджень "СІМ" , яка також поділилася досвідом проведення лобістської кампанії та переговорів "Зупини!" щодо незаконної реконструкції Площі Ринок у Львові та «Збережемо Андріївський узвіз» у Києві.

У процесі навчання учасник мали змогу не тільки почути теорію, а й отримали практичні завдання для роботи у групах і для, власне, закріплення почутого. Кожен мав змогу використати власний досвід для вирішення поставлених завдань та проявити творчий підхід у розгляді незнайомих ситуацій.
Навчальні курси Андрія Круп’яка «Методи й засоби ведення результативних переговорів», Олега Процака «Форми залучення громадськості до вирішення місцевих проблем» та Юрія Гаврилечка «Громадська думка як складова лобістської кампанії» залучили аудиторія до широкого діалогу, оскільки їх зміст торкався безпосередньо роботи громадських організацій, представники яких приїхали навчатися у Школі. Учасники говорили про ті труднощі, які заважали їм при роботі з місцевою владою, при оформленні певних документів, під час оприлюднення кампаній та залучення партнерів для досягнення спільної мети.

Особливе зацікавлення учасників викликав тренінг президента ГО «Академії української преси» Валерія Іванова «Інформаційний супровід кампанії ( збір інформації, експертний супровід, PR)», на якому слухачі дізналися, як спілкуватися з журналістами, як найкраще вирішувати конфліктні ситуації, доносити до аудиторії свою думку, що варто і чого не треба писати у прес-релізах, основи грамотного піару.

Майстер-клас президента ГО «Фонд «Європа ХХІ» Інни Підлуської «Лобістські кампанії і міжнародний досвід» презентував базові міжнародні традиції проведення лобістських кампаній, законодавство, на якому базуються ці кампанії та розповів про інформаційні джерела, з яких можна отримати дані про лобізм і світі ( тут тренер ще раз закликав учасників вчити іноземні мови).

Навчальний курс «Розподіл повноважень між органами влади» Сергія Панцера не тільки ознайомив учасників з особливостями горизонтальної та вертикальної підпорядкованості державних структур, але й навів приклади їх невдалого їх функціонування. При цьому тренер зауважив, що необхідно дуже чітко розуміти, яка структура за що відповідає, і бути в курсі тих змін, які щоденно відбуваються в органах державної влади. Курс «Створення та діяльність дорадчо-консультативних структур при органах влади» Сергія Панцера продемонстрував, як втілюється у життя проголошений державою курс на залучення громадськості до прийняття владних рішень в центральних органах виконавчої влади. Громадські ради - показник готовності міністерств і відомств працювати прозоро і бути інформаційно доступними.
Із процедурами судового оскарження рішень та проектуванням нормативно-правових актів ознайомили учасників юридичний радник UCAN Олександр Вінников та експерт Інститут громадянського суспільства Володимир Артеменко. Методами оцінювання ефективності управлінської діяльності поділився Василь Полуйко, президент Західноукраїнського ресурсного центру.

Кожен з учасників приїхав у Пущу-Водицю з метою отримати необхідні знання та інформацію для проведення власних лобістських кампаній. У своїх анкетах, які слухачі заповнили після Школи, вони занотували, що їхні сподівання здійснилися. Проте всім без винятку ще необхідні практика, юридичні консультації, ознайомлення з досвідом успішних та неуспішних кампаній, причинами їх неуспіху.
Всі слухачі Школи наголосили на необхідності продовжити роботу Школи у майбутньому, хтось з періодичністю раз на квартал, хтось - раз на рік. Високо оцінили слухачі професійність тренерів, для багатьох з них це було несподіванкою. А ще хотілося учасникам більше вільного часу, більше дозвілля, більше рольових ігор, домашніх завдань, від багатьох напружений графік роботи Школи вимагав особливого терпіння і зосередження. Тепер уже випускники Школи готові створювати мережі громадянського представництва, обмінюватися досвідом та підвищувати свої вміння на подальших семінарах Школи громадського лобіювання.

Джерело : ГО "Фонд "Європа ХХІ"

Майбутні слухачі Школи громадського лобіювання

Стали відомі результати конкурсу для навчання у Школі громадського лобіювання, організованого ГО «Фонд «Європа ХХІ» (Київ) та Товариством Лева (Львів).

Імена переможців:

Андрощук Людмила, Луцьк
Голуб Володимир, Полтавщина
Горобець Денис, Запорізька обл.
Дороженко Анна, Луганськ
Еберт Жанна, Херсон
Ізюмський Михайло, Харків
Карпішина Надія, Одеса
Кічук Ярослав, Ізмаїл Одеської обл.
Козлов Олександр, Запоріжжя
Кошелевський Валентин, Львів
Кравець Наталя, Херсон
Лукова Людмила, Сімферополь
Матвійчук Аліна, Севастополь
Мурич Вікторія, Сумщина
Ніжельська Олена, Луганська обл.
Остапчук Ліна, Луцьк
Островський Назар, Львів
Поліщук Максим, Суми
Рак Ольга, Київська обл.
Рикова Вікторія, запорізька обл.
Сов’як Галя, Тернопіль
Тавлуй Олександр, Чернігів
Якимчук Лариса, Волинь
Яцков Микола, Ужгород


Робота Школи триватиме з 19 по 23 листопада 2007 року (заїзд і поселення учасників
18 листопада 2007 року, сан. «Пуща Озерна»).

За довідками звертатися до Лариси Дербакової (044) 236-08-96, (044) 227-15-34 europe@europexxi.org.ua та Галини Усатенко (067) 44-66-053 gala@europexxi.org.ua

Bookmark and Share