«Небайдужі» закликали севастопольців переходити на українську30 листопада громадський рух „ Не будь байдужим!” розпочав у Севастополі акцію «Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!».
Севастополь – це дев’яте місто, де проходить регіональний етап акції.

Мета акції – допомогти людям, які хотіли б розмовляти українською, але не наважуються це зробити, не можуть подолати психологічний бар’єр. Організатори акції – українські музиканти, а також звичайні громадяни, які вже протягом двох років об’єднані у Всеукраїнський рух «Не будь байдужим!».

В рамках акції у Севастополі волонтери розповсюджували книжечки-порадники, створені рухом. У них зібрані психологічні рекомендації, що допоможуть перейти на українську мову, або стати її дієвим симпатиком. Книги роздавали волонтери та музиканти-учасники руху – Юрко Журавель(гурт «Оt Vinta!») та Сергій Присяжний(гурт «Мотор’олла») в українських навчальних закладах Севастополя, а також усім, хто прийшов ввечері на музично-інтерактивну акцію.

Гуманітарною складовою акції стала передача художньої та історичної літератури українською мовою.
Книжки будуть передані у бібліотеку Севастопольського військово-морського інституту, 2 гімназії, інтернат та 37 школу, з українською мовою навчання. Зазначеним навчальним закладам було подаровано комплекти з п’ятдесяти книжок українських письменників та перекладної україномовної літератури.
А севастопольському інтернатові № 7 окрім цього презентували компакт-диски з українською музикою та іноземними мультфільмами з високоякісним українським дубляжем, а також необхідні дітям канцтовари.

«Пройшло вже 16 років, як Україна стала незалежною країною,але поступу в зміні свідомості не спостерігається, бо ми бачимо вплив інших країн на інформаційний простір нашої держави, натомість наша країна ні чого не робить на захист своїх інтересів. Рух «Не будь байдужим!» є чи не єдиною організацією,яка займається підтримкою і захистом українськості по суті. Рух опікується не лише мовою, але й всією культурою» - заявив підчас прес-конференції медіа-менеджер руху, Олександр Кривець.

«Особисто мені подобається саме гасло – «Не будь байдужим!», адже рух об’єднав людей, які піклуються про майбутнє нашої держави, своє майбутнє. Патріотизм – на думку Юрка Журавля - починається не з загалу, а перш за все з самого себе, патріот в себе вдома, патріот свого міста, своєї області, і нарешті всієї держави».

«Наші дії я би назвав популяризацією всього українського і ми діями хочемо показати всім людям,які приходять на наші акції, що українське це не є сільське, що українське є дійсно сучасним та модним. Також я хотів би сказати, що ми люди, які не те щоб ненавиділи чуже, ми просто любимо своє українське, і хочемо щоб ставлення до свого було відповідним, - відзначив Сергій Присяжний, лідер гурту «Мотор’олла».

Також підчас акції в м. Севастополь в Палаці культури Севастопольського військово-морського інституту відбулася музично-інтерактивна частина акції, яку проводили відомі українські музичні гурти – «Мотор’олла», «Ot Vinta!», під час якої глядачі могли поставити свої запитання музикантам.
Друга частина вечора була музичною – виступали молодіжні гурти «Мотор’олла», «Ot Vinta!», а також етногурт «Гуляйгород», Володимир Кушпет – один з найавторитетніших в Україні старосвітських інструментів та бандурист Сергій Захарець.

Дивлячись на атмосферу, що була в залі підчас дійства, можна сказати - жодної байдужої людини в залі не лишилося.
Bookmark and Share