Фанати Динамо - антисеміти?


Шанувальники Динамо не приховують своєї неприязні до фанів Чорноморця. Поміж своїх кияни називають їх "жидами". Одесити натомість відповідають динамоманам не менш ксенофобським прізвиськом "хохли". Прихильники інших українських футбольних клубів також мають у колі знаючих свої реґіонально забарвлені налички: донецьких фанатів називають "кротами", запорізьких - "бомжами", дніпропетровських - "пердянами"... До тих пір, поки міжусобиці фанатів не виходять за межі їхнього вузького кола, їхні справи залишаються тільки їхніми справами. Але коли ваємні образи стають демонстративними й гучними, це стає справою громадськості.

Публічне вивішування принизливих прапорів - це вже не жарти. Фанати Динамо привітали своїх побратимів з Одеси антисемітським рімейком клубної емблеми "Чорноморця".

На саму гру прийшло дуже мало глядачів, але "кричалки" двотисячного загону київських фанів чули не тільки всі присутні на стадіоні, але й уся телеаудиторія. Не до кінця розуміючи соціальну значимість своїх вигуків, динамомани натхненно волали: "Ви - жиди".

За таку ганебну поведінку власних уболівальників, Динамо, швидше за все, відбудеться дешево: максимум, що загрожує київському ФК - штраф у тисячу у.о.. Серйозніші санкції, принаймні в українському футболі, ще ніколи не застосовувалися. Хоча за кордоном і на міжнародній арені за таке карають і дискваліфікаціями, і штрафами в сотні тисяч євро. Такі радикальні міри виховують і дисциплінують фанатів.

Самі фани відкидають обвинувачення в антисемітизмі, підкреслюючи, що вони лише використовують свій сленґ. Вони стверджують, що одеські фанати самі називають себе "жидами", а однією з улюблених їхніх пісеньок є "А в Одесі живуть одні жиди".

За матеріалами Спорт.com.ua

Bookmark and Share