В Україні є багато прикладів ефективного функціонування студентського самоврядування


30 листопада – 2 грудня цього року на Львівщині проведено Другу Школу лідера студентського самоврядування. У ній взяли участь 35 представників органів студентського самоврядування, активні студенти, які мають намір створити студентське самоврядування у своєму ВНЗ чи брати активну участь у його діяльності, із Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської та Волинської областей.

В рамках Школи представники студентських самоврядувань намагалися спільно подолати проблеми і перешкоди, які не дають можливості органам студентського самоврядування виконувати свої функції та призначення.

Першою причиною усіх «бід» студсамоврядування студенти вважають чинне законодавство України, яке визначає лише дорадче значення рішень органів студентського самоврядування, а також не дає належних гарантій для діяльності, не передбачає фінансування, заважають студпрофспілки, які дублюють функції.

Проте під час трьох днів учасники спільно із тренерами переконувалися, що аргумент про «дорадчість» рішень органів студентського самоврядування – це аргумент слабких адміністрацій та представників органів студсамоврядування ВНЗ, а не лідерів. В Україні є багато прикладів ефективного функціонування студентського самоврядування, які крок за кроком будують і підвищують потенціал і вагу студсамоврядувань. Адже призначення і функції органів студентського самоврядування є дуже важливими, які не полягають у організації дозвілля і розваг, а у тому, що вони є єдиними повноправними представниками усіх студентів, які навчаються у ВНЗ, його голосом і засобом вирішення проблем навчання та супутніх послуг освіти.

Отож шлях до успіху студентського самоврядування починається із самого конкретного студентського самоврядування, із людей, які його творять і представляють, а не із законодавства. Якщо є бажання і розуміння призначення студентського самоврядування, то для молодих людей немає перешкод для того, щоб зробити його ефективним.
У цьому їм допомагали тренери, які навчали навичок публічного виступу, конструктивного спілкування із студентською громадою та адміністрацією, шляхів та методів інформування про свою діяльність, організації подій для студентів, пошуку фінансування для проектів тощо.

Проведення Школи лідера студентського самоврядування стало уже хорошою традицією. Першу Школу було проведено у місті Києві як всеукраїнську Студентською радою Університету «КРОК» на чолі із Оленою Каюмовою і Комітетом підтримки студентського самоврядування.
Третя Школа лідера студентського самоврядування буде проводитися на Івано-Франківщині.

Школа проводилася у рамках проекту «Посилення ролі та підвищення потенціалу студентського самоврядування в Україні», що реалізовується Комітетом підтримки студентського самоврядування (КПСС) у партнерстві із «Спілкою ініціативної молоді» (СІМ), Інформаційно-правовим Центром «Наше право», Центром «Меридіан», ВМГО «Національний Альянс» та іншими організаціями.
Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

Прес-служба Комітету підтримки студентського самоврядування
Контакти: Голова Комітету підтримки студентського самоврядування – Тетяна Яцків, 80974434233, 2975427, kpss_lv@ukr.net

КОМІТЕТ ПІДТРИМКИ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ
79059 м. Львів, вул. Сніжна 6/5 Ел.адреса: kpss_lv@ukr.net, www.kpss.lviv.ua тел: 2975427, 80974434233

4 ЯКІСНІ ФОТО З ЗАХОДУ:


Bookmark and Share