Цього року Світовий Конгрес Українців відбудеться у Харкові. Розповідають молоді націоналісти


17-18 серпня у Харкові відбулись Річні Загальні збори Ради директорів Світового Конгресу Українців. Вперше наради проводились поза американським континентом! Світовий Конгрес Українців - організація, яка об’єднує та координує діяльність українських громад у діаспорі, та репрезентує близько 20 мільйонів українців в усьому світі. Річні Загальні збори Ради директорів СКУ розпочались покладанням квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку, в присутності членів СКУ, членів харківських громад та представників засобів масової інформації.

О 10.00 у приміщенні Харківської філармонії почались наради, та прес-конференції. О 13.00 в фойє філармонії відбувся фуршет за участю міського голови та голови Харківської обласної державної адміністрації. У програмі Конгресу було виголошено звіти членів Ради директорів СКУ та представлено актуальні питання, що турбують українську діаспору.

Після закінчення зборів, о 18.00 біля приміщення філармонії було відправлено панахиду в пам’ять жертв комуністичного терору 30-х років ХХ століття, за участі представників Української Автокефальної Православної Церкви та Української греко-католицької церкви. В приміщенні Харківської філармонії в 30-ті роки було винесено не одну сотню смертних вироків на так званому "Харківському процесі", коли було засуджено багато українських патріотів.

Після панахиди біля будинку філармонії, на вулиці Малиновського, 5, відбулось відкриття меморіальної дошки пам’яті блаженного патріарха Йосифа Сліпого на будинку колишньої пересильної тюрми, де він перебував в ув’язненні в 1961 році. На відкритті виступили з промовами такі відомі люди, як Аскольд Лодзинський (президент СКУ), Владика Ігор Ісіченко (УАПЦ), парох УГКЦ отець Миколай, депутат обласної ради Шевчук Д.В., заступник голови облради Третецький та інші. Активну участь у відкритті меморіальної дошки взяли члени обласної організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Наступного дня о 19.30 в залі Харківської філармонії відбулась зустріч членів Ради директорів СКУ з українською громадою м. Харкова.

Олексій Слободянюк, прес-служба ХОО МНК

Bookmark and Share