Кличуть „Сурми звитяги”!


Програма гала-концерту порадувала своєю насиченістю та розмаїтістю. Глядачі мали змогу переглянути понад тридцять музичних, хореографічних та літературно-мистецьких композицій у виконанні не тільки лауреатів з Львівщини, а й з Вінниці, Івано-Франківська, Хмельницька, Тернополя та Кривого Рогу. Щиро зворушили забуті повстанські пісні та ліричні композиції. До нових звершень закликали патріотичні пісні сучасних авторів, оригінальні літературно-музичні та танцювальні композиції. Незмінним режисером гала-концерту був Заслужений діяч мистецтв України та Росії Мирон Лукавецький
„Для всіх, хто залишився безсмертним, хто пройшов вогонь боротьби” відлунали „Сурми звитяги”. Цього року у фестивалю патріотичної пісні особлива присвята – до 65-річчя створення Української повстанської армії та сторіччя від дна народження Головного командира УПА Романа Шухевича – генерал-хорунжого Тараса Чупринки. Тому не може не тішити той факт, що патріотичні пісенні твори, які зі сцени виконували юні майстри, мали в собі переважно життєстверджуючі мотиви. А сам фестиваль, котрий ось уже восьмий рік проходить у Львові, знову і знову доводить – УПА живе, а молодь знову і знову повертається до джерел своєї історії.

Значення „Сурм звитяги” годі й оцінити. Фестиваль заохочує українців до глибокого дослідження пісенної спадщини національно-визвольної боротьби українського народу у ХХ столітті. У цьому впевнений заступник голови журі фестивалю, Заслужений діяч мистецтв України і Росії Мирон Лукавецький: „Очевидно, що „Сурми звитяги” дали поштовх великій пошуковій роботі автентичних фольклорних, історіографічних матеріалів визвольних змагань”. „І якщо на перших фестивалях кожен другий колектив виходив на сцену з „гармошкою” і більше ніж „Лента за лентою” не виконував, то зараз конкурсанти підняли величезний масив матеріалу. Багато композиторів та художніх керівників гуртків та студій намагаються все більше повстанських творів покласти на музику”, – підтримує Мирона Лукавецького і незмінний директор фестивалю Володимир Степанишин.

Прикметно, що „Сурми звитяги” є чи не єдиним фестивалем в Україні, який заохочує популяризацію сучасного прочитання класичного українського патріотичного мистецтва. Особливий інтерес глядацького залу викликала пісенна композиція „Україна” у виконанні зразкового дитячого хору „Оберіг” та реп-гурту „Rizups” БДЮТ м. Винники, а також хореографічна композиція „Сила кохання” у блискучому виконанні ансамблю естрадного танцю „Тайм-аут” ЦТДЮГ м. Львова.

Тішить і те, що цього року учасниками гала-концерту фестивалю були гості з Польщі – ансамбль пісні та танцю „Думка” з Українського ліцею № 2 м. Гурова Ілавецька. Саме вони отримали приз глядацьких симпатій з рук голова правління ГО „Спільнота” Юрія Кужелюка.

Головою журі восьмого дитячо-юнацького фестивалю мистецтв „Сурми звитяги” був Народний артист України, член-кореспондент Академії мистецтв України, професор Національної музичної академії України та Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка, композитор, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Мирослав Скорик.

Організаторами восьмого фестивалю „Сурми звитяги” стали Центр Національного Відродження імені Степана Бандери, Всеукраїнське товариство „Просвіта” імені Тараса Шевченка та громадська організація „Сурми звитяги”.

Підтримали фестиваль Львівська обласна рада, Головне управління освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації, управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА, управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради, ЛОО ВГО „Наша Україна”.

Як твердить директор фестивалю Володимир Степанишин, наступного року „Сурми звитяги” будуть приуроченні до 90-річчя ЗУНР.

Віра Гой,
прес-секретар фестивалю „Сурми звитяги”
Контактні телефони: 8 097 993 41 50, 8(032)297-54-91,
електронна пошта: nupress@ukr.net, vira_hoi@yahoo.com

3 якісні фото з заходу (архів):

Bookmark and Share