У ЧОТИРЬОХ ОБЛАСНИХ ЦЕНТРАХ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ ДОСЛІДЖЕНО СТАВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ ДО ВУЗІВСЬКОЇ КОРУПЦІЇ


Дослідження проведено в рамках антикорупційної ініціативи «Нове покоління обирає…. Протидія корупції у вищій освіті» шляхом анкетування, в якому взяли участь 404 студенти та викладачі державних ВНЗ Івано-Франківська, Тернополя, Ужгорода та Чернівців.

Як показало дослідження, переважна більшість респондентів (понад 63%) хоча б раз протягом навчання у ВНЗ стикалась з корупцією. Найбільш поширеними є прояви корупції при вступі до вузу, складанні заліків та іспитів та при загрозі відрахування з числа студентів. Хабарі у ВНЗ частіше вимагають, ніж дають добровільно -- біля 56% респондентів, що стикались з хабарництвом, повідомили, що це робиться на вимогу викладачів або посередників. Разом з тим, серед респондентів переважає чітко виражене негативне ставлення до корупції – близько 58% вважають її злочинним явищем, а дві третини вважають, що корупції слід активно протидіяти. Хоча для більшості респондентів боротьба з корупцією є наміром чи побажанням, адже 71% респондентів зізналися, що не чинили їй спротив. Повний звіт за результатами опитування доступний на сайті www.rirc.if.ua.

Результати дослідження будуть використані при проведенні інших акцій антикорупційної ініціативи «Нове покоління обирає…. Протидія корупції у вищій освіті». Серед цих акцій, зокрема, школи вихідного дня для студентів, а також оксфордські дебати між представниками вузів обласних центрів Західної України.Bookmark and Share