УКРАЇНА НАДСИЛАЄ ДЕЛЕГАЦІЮ НА МІЖНАРОДНУ СЕСІЮ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МОЛОДІЖНОГО ПАРЛАМЕНТУ У ПРАГУ


Фінальний етап відбору проходив під час національної сесії «Сталий розвиток України: головні екологічні питання» з 29 листопада по 02 грудня 2007 року у Києві. За фінансової підтримки компаній «Coca-Cola Україна», TetraPak, СКМ та інформаційного забезпечення, наданого Міністерством освіти і науки України та Всеукраїнською студентською радою, 60 молодих людей з 22 міст України (на першому етапі відбору було опрацьовано понад 160 аплікаційних заявок, що надійшли з 48 міст, містечок та сіл України) разом із однолітками з інших європейських країн обговорювали та аналізували нагальні екологічні проблеми, які постали перед Україною.

Теми для роботи комітетів були розроблені представниками ЄМП-Україна спільно із ЕкоКлубом «Зелена хвиля» НаУКМА та центральним офісом Green Peace Germany, і стосувались енергоресурсного забезпечення, збереження різноманіття біологічних видів, освітніх програм сталого розвитку в Україні. Результати сесії, викладені у резолюціях комітетів, стали ще одним доказом того, наскільки важливим є залучення української молоді до обговорення та процесу прийняття рішень щодо важливих питань захисту навколишнього середовища.

Ольга Мелень, лауреат Екологічної премії Голдмана від Європи у 2006 р., перший лауреат премії з України, спеціальний почесний гість і спікер на Генеральній асамблеї національної сесії ЄМП: «На жаль, в Україні дуже часто не звертають увагу на проблеми довкілля та порушують екологічні нормативні акти. Тому дуже важливо, щоб молоді люди, які беруть участь у цій сесії, розуміли необхідність охорони навколишнього середовища та знали як боротися з порушеннями прав громадян у сфері захисту довкілля».

Вікторія Жигунова, менеджер з корпоративних зв’язків компанії «Coca-Cola Україна»: «Молодіжний захід, на якому зібрались представники зі всієї України, може слугувати вагомим внеском у розвиток екологічної свідомості населення та сприяти активним діям молоді у сфері захисту довкілля».

Джок Мендоза-Вільсон, директор з корпоративних зв’язків компанії СКМ: «…».
Протягом чотирьох днів сесії кожен з учасників не лише доклав зусиль до створення ефективної резолюції (вироблення дієвих рішень), але й взяв участь в обговоренні та дебатах, під час яких отримав можливість проявити себе як гідного представляти Україну на 57-ій Міжнародній сесії ЄМП. Кожного учасника оцінювали голови комітетів, які приїхали на сесію з Польщі, Естонії, Швеції, Австрії, Румунії, Білорусі, а також члени відбіркової комісії (представники ЄМП-Україна). Ідеальний кандидат повинен був вміти чітко висловлювати свою думку, переконувати інших і при цьому залишатися тактовним і дипломатичним, а також мати чудові комунікаційні та презентаційні навички. Зокрема, кандидат у делегати повинен мати талант лідера та вміння працювати в команді. Відбіркова комісія також оцінювала рівень знання англійської мови делегатів, адже англійська мова є основною робочою мовою засідань, і загальну обізнаність в питаннях, що стосуються відносин Україна-ЄС.


Європейський молодіжний парламент (ЄМП) – міжнародна політично нейтральна організація, метою якої є зростання усвідомлення молодими людьми важливості питань, що стосуються Європи, та сприяння отриманню дійсно унікального навчального досвіду. Заснована у 1987 році, організація протягом 17 років пройшла процес зростання та розширення. Сьогодні її робота базується на діяльності більше 30 національних комітетів, які формують мережу в межах і далеко за межами ЄС. З 2004 року головним керівним органом ЄМП є Рада національних координаторів, до участі в якій запрошуються всі голови національних осередків. Наразі організацію патронує Президент Європейського парламенту Г. Поттерінг та Генеральний секретар Ради Європи Т. Девіс.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь, до Марії Романенко за телефоном 8050 441-18-89 та електронною поштою info@eyp-ua.org

Bookmark and Share