Найкорумпованішими сферами українці вважають…


Прес-реліз

Найкорумпованішими сферами українці вважають судову систему, політичні партії, парламент і міліцію

6 грудня 2007 р. міжнародна громадська організація по боротьбі з корупцію Transparency International оприлюднила щорічний Всесвітній Барометр Корупції (ВСБ) – єдине всесвітнє опитування громадської думки, що включає виміри сприйняття і особистого досвіду зіткнення з корупцією. В цьому році опитування проводилося у 60 країнах і охопило 63,199 респондентів, завдяки чому стало можливим оцінити успішність протидії корупції у світовому масштабі.

Згідно з результатами дослідження, 30% українців визнає, що вони вимушені платити хабарі для того, щоб отримати певні послуги (минулого року цей показник становив 23%). Серед 14 суспільних інституцій, перелік яких надавався для оцінки корумпованості, найбільш корумпованими українці вважають суди (за шкалою від 1 до 5, де 1 – сфера не корумпована, і 5 – дуже корумпована; індекс корумпованості цієї сфери не змінився порівняно з 2006 роком і становить 4,2), політичні партії (з індексом 4.1; у 2006 р. – 4.2), парламент (4,1; у 2006 р. – 4.2) та міліцію (індекс 4.1; у 2006 р. також оцінювався дещо вище і становив 4.2). Трохи нижчу оцінку корумпованості, порівняно з попереднім роком, дали сфері бізнесу/приватного сектору – цьогорічний показник становить 3.9, в той час як минулого року ця сфера оцінювалася на рівні 4.0. Натомість дещо підвищилась оцінка корумпованості таких сфер, як медична та податкова (по обох секторах цьогорічний індекс становить 4.0, в той час як минулого року складав 3,9). На тому ж рівні залишаються система освіти (індекс 3.8) та реєстраційні і дозвільні установи (3,4), а також військова сфера (3.1). Серед порівняно найменш корумпованих сфер дещо підвищився індекс стосовно медіа (3,2; 3,1 – у 2006), комунальних служб (3,1; у 2006 р. – 2.8), громадських організацій (3,2; порівняно з 3.0 у 2006 р.), та релігійних інституцій (2.3 порівняно з 2.2 у 2006 р.).

Оцінюючи перспективу зміни ситуації з корупцією у наступні три роки, 44% серед опитаних громадян України вважають, що ніяких змін не відбудеться, 38% переконані, що корупція зросте, і лише 18% висловили переконання, що масштаби корупції зменшаться. Що стосується оцінки ефективності дій уряду, спрямованих на подолання корупції, 70% українців переконані, що ці дії неефективні, 22% вважають їх безрезультатними (ні ефективними, ні неефективними), і лише 8% переконані, що зазначені дії можна вважати ефективними.
********************************************

Методологія досліження:
Барометр Світової Корупції 2007 Transparency International являє собою п’яте видання опитування громадської думки, в якому оцінюється як сприйняття проблем корупції широкою громадськістю, так і досвід зіткнення з корупцією конкретних людей. В межах цього дослідження задаються питання про те, які державні сфери, на думку населення, є найбільш корумпованими, і як, на їхню думку, буде розвиватися ситуація у найближчому майбутньому, а також, як проявляють себе органи влади стосовно боротьби з корупцією. Також Барометр досліджує хабарництво, надаючи інформацію про те, наскільки часто громадянам доводилось платити хабарі, контактуючи з різними державними службами.
На відміну від Індексу сприйняття корупції, для виявлення якого використовуються оцінки експертів, Всесвітній Барометр Корупції являє собою опитування громадської думки. Опитування для Transparency International проводиться компанією Gallup International як частина Voice of the People Survey. Для проведення даного дослідження Gallup залучає свої відділення у кожній країні - в Україні це дослідження здійснювалося TNS Ukraine (з 31 травня по 7 червня), всього було опитано 1200 респондентів. Респондентами є населення, старше 15 років. Стандартна похибка становить +/-4. В деяких випадках ТІ доручає іншим відомим організаціям проведення опитувань для формування Барометра по ряду країн; зокрема, в 2007 р. ТІ провела додаткові опитування у Вірменії, Камбоджі, Грузії і Литві, проте, у зв’язку з певними технічними причинами, результати по Вірменії та Грузії наразі не були включені у звіт, і плануються бути включеними пізніше.
Методика Барометра розглядається Радою з Досліджень ТІ, що складається з провідних міжнародних експертів у сфері корупції, економетрики і статистики. Вони роблять зауваження, однак остаточне рішення стосовно формату опитування і його проведення приймає керівництво ТІ.
З питаннями та по додаткові коментарі просимо звертатися:

Ольга Машталер
Olga_mashtaler@ukr.net
8 067 4465434
Координатор програм Національної контактної групи Трансперенсі Інтернешнл в УкраїніBookmark and Share

Вакансии и работа врач детский невролог в краснодаре www.clinicist.ru.