ВОНИ МОЖУТЬ !


Спілка Української Молоді “Сумщина” відзначила своє п`ятнадцятиліття. Холодного лютневого вечора далекого 1990 року в Сумах гурт юнаків та дівчат заклали початки організації, котра стала авангардом молодіжного руху в регіоні та форпостом українського націоналізму на кордоні з Росією.

“Пригадую тих хлопчиків-студентів початку дев`яностих… Ота здійснена дітьми “революція на граніті”, про яку згадують все рідше. А шкода. Бо це тепер, під час “помаранчевої революції”, на майдані були тисячі. Тоді ж їх було значно і значно менше. І розуміли їх далеко й далеко не всі – суспільство ще не виросло до якогось вищого розуміння… А там голодували Вітя Рог, Олег Медуниця, вартував Андрій Наталуха… І вони вистояли. І довели, що молодь може. То ж чи варто дивуватися, що через стільки років саме Олег Медуниця йшов з повсталими студентами до Києва і вірив, що вони здатні домогтися свого. І вони домоглися. І, нагадаю, саме СУМ був тією організацією, до якої прийшли нинішні студенти, аби легалізувати свій спротив… Це організація, яку знають, організація, з якою приємно мати справу, це люди, на яких можна покластися”, - згадує голова Сумського прес-клубу Алла Федорина.

В рамках відзначення ювілею на Сумщині пройшов ряд заходів, зокрема обласний форум молодіжних організацій, презентації книг Леоніда Полтави “1709” та Кирила Штанька “Полювання за людиною” в Ромнах та Сумах, зустрічі керівників СУМ “Сумщина” з молоддю, журналістами, святкова вечірка.

Привітати сумську молодь з Києва приїхали перший голова СУМ “Сумщина” Віктор Рог, онук Провідника ОУН Степан Бандера, секретар Центру національного відродження ім.С.Бандери Василь Бойко, столичні журналісти Вахтанг Кіпіані, Руслан Дейниченко, Ростислав Мартинюк, автори та виконавці “помаранчевого гімну” – гурт “Ґринджоли”. Cвоє привітання сумівцям надіслав Голова Проводу ОУН Андрій Гайдамаха.

З великим зацікавленням учасники урочистостей переглянули документальну стрічку та фотовиставку, які показують історію становлення та боротьби СУМ “Сумщина”, починаючи з 1990-го.

Приємно і зворушливо було бачити поряд тих, хто був першими сумівцями й тих, хто лише нещодавно став до її лав: майже двісті активістів СУМу зібралися на святкову вечірку. Серед присутніх і ті, хто в різні часи очолював організацію – Віктор Рог, Олег Медуниця, Олександр Хоруженко, нині діючий голова Георгій Сахнюк, і активісти студентського руху спротиву, і представники районних осередків, і сумівці, які нині представляють нову владу, очолюючи райдержадміністрації, обласні управління та відділи.

“Я відкрию секрет нашого успіху, - звернувся до журналістів Віктор Рог, - ми ніколи не йшли на компроміс зі своєю совістю і завжди стояли на сторожі національних інтересів. Це не є легкий шлях, але сьогодні ми маємо величезне щастя, щастя чесно дивитися у вічі людям. І це є нашим найбільшим здобутком”.

Побажаємо ж молодим сумським сумівцям нових звершень і успіхів на звитяжному шляху служіння Богові та Україні.

Василь Береза,
www.UkrNationalism.org

Bookmark and Share