Відбувся всеукраїнський табір „Холодний Яр – 2007”


Програма заходу була досить насиченою, але разом із тим цікавою, адже молоді люди мали змогу не тільки фізично вишколитись, але й збагатитися знаннями, відвідавши на Чигиринщині багато історичних та культурних пам’яток.

Спершу альянсівці прибули до Чигирина, колиски Української Козацької держави, де завітали до музею Богдана Хмельницького. Активісти довідалися багато невідомих їм раніше цікавих фактів із особистого життя та політичної діяльності гетьмана Богдана. Після відвідин музею та прогулянки у минулому славнозвісною козацькою столицею, молодь попрямувала на Замкову гору. Високу гору, що стоїть посередині міста, наче насипаний курган, люди називають Богдановою. Колись тут височіла неприступна фортеця, де було розгромлено Хмельницьким військо польського короля. Тому не випадково, що саме на Богдановій горі відбулося відкриття табору.

Другого таборового дня учасники заходу, долаючи маршрут до Суботова, мали змогу посмакувати цілющу воду із трьох криниць неподалік від центру села. Їх викопано за часів Богдана Хмельницького. За радянської влади вони були символом дружби східнослов'янських народів — українців, росіян та білорусів. Насправді ж із цих криниць напували коней. Спершу їх було дві, але якось води в них не вистачило, тому Хмельницький наказав викопати третю.

У Суботові, колись родовому маєтку Хмельницьких, учасники табору відвідали Іллінську церкву або храм Святого пророка Іллі. Святиню збудовано в стилі раннього українського бароко, яка також одночасно слугувала і оборонною спорудою. Тут у 1657 році було поховано Богдана Хмельницького. Археологічні дослідження довели, що труни та тіла Хмельницького на місці поховання немає. Молоді активісти дізналися про дві версії зникнення тіла гетьмана. Згідно Чернігівського літопису XVIII ст., тіло Хмельницького було викинуте з домовини у 1664 році за наказом Чарнецького, обозного коронного польського війська. Існує також легенда, що до захвату поляками Чигирина у 1664 році тіло Хмельницького було таємно перепоховано.

Останнього таборового дня альянсівці здійснили похід до селища Буди, маршрут до якого пролягав через село Чемерівка та Матвіївка. Тут і завершилось таборування біля тисячолітнього дуба Максима Залізняка, який росте в Холодному Яру.

Отож, протягом всього чотирьох днів молодим людям вдалося відкрити для себе багато сторінок з історії Чигиринщини, козацької держави Гетьманщини та великої національної постаті України гетьмана Богдана Хмельницького. Також молоді активісти пройшли важкі випробування сили та духу, успішно подолавши близько 60 км під час таборування.

Інформ-відділ ВМГО «Національний Альянс», контакт: Богачевська Ольга, +38 096 609 71 40

National Alliance - Ukrainian youth NGO
Office in Kyiv: 6-a Stelmakh St., Kyiv, Ukraine 04 116 mob.tel.: +38-067-334-26-51
Office in Lutsk (Secretariat): 13b Molodi Ave., Lutsk, Ukraine 43024 tel/fax.:
+38(0332)78-49-77
ukr_national@yahoo.com
ICQ 228-730-336
www.Nation.org.uaBookmark and Share