В Кіровограді пройшов семінар „За збереження родини”


Завдяки професійно проведеним тренінгам вдалося ще на початку семінару створити атмосферу доброзичливості та взаємодовіри. Родини відверто ділилися проблемами, з якими стикалися найбільш часто та отримували кваліфіковані відповіді не лише від психологів, а й від інших родин. Також були продемонстровані молодим сім’ям успішні моделі сімейного життя та міжособистісних відносин, наповнених діалогом, взаємним порозумінням та повагою до гідності кожного. Крім того була розглянута тема запобігання та розв’язання конфліктів. Учасники переглянули анімаційний фільм, де побачили, як виглядає подружжя під час сварок та як страждають від цього діти; та кінострічку «Кохання», яка переконала кожного глядача у необхідності збереження цього почуття.

Не обмежилися психологи та тренери різними формами колективної роботи. Дуже приємною для кожної родини стала персональна увага до них: окрім інтерактивного опитування (комп’ютерна програма по визначенню позитивних й негативних явищ у родині та відповідні поради) родини мали змогу поспілкуватись з психологами на одинці. Серед проблем, слід зазначити складність родин залишити на два дні дітей, відпроситися з роботи, використати вихідні не для облаштування побуту та інше. Мінусом також став брак часу: проблеми відносин дітей і батьків торкнулися поверхнево. Приємно було почути на закінчення семінару не лише слова подяки, а пропозицію продовжувати зустрічатися постійно та створити клуб сімейного спілкування, адже дуже багато тем ще необхідно разом обговорити.

Представник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту, Дмитро Петринський, який пройшов семінар разом із своєю дружиною Вікторією, не лише підтримав цю пропозицію, а зазначив необхідність проводити такі семінари і в районних центрах Кіровоградщини, де демографічна ситуація також критична.

Психологи зацікавилися цим проектом та хотіли б обмінятися досвідом з іншими спеціалістами.

Таким чином, поставлені задачі виконані на відповідному рівні. Сподіваємось, що завдяки таким семінарам та їх резонансу дійсно покращиться демографічна ситуації, зміцниться інститут сім’ї, а клуби сімейного спілкування стануть запорукою щасливої родини.

Семінар „За збереження родини” був організований Народно-демократичною лігою молоді за підтримки Міністерства у справах сімї, молоді та спорту. Висловлюємо подяку голові Кіровоградського територіального осередку НДЛМ Анні Сурковій за гарно організований семінар.

Прес-служба НДЛМBookmark and Share