Звернення до новоствореної парламентсько-урядової коаліції щодо реформування державної молодіжної політики в Україні


ЗВЕРНЕННЯ

До новоствореної парламентсько-урядової коаліції
щодо реформування державної молодіжної політики в Україні

Проведення позачергових парламентських виборів і владна криза, що їм передувала, негативно відзначилася на сфері реалізації державної молодіжної політики в Україні. Було практично заморожено законотворчу діяльність, спрямовану на вирішення проблем молодіжного середовища.

Замість щоденної роботи задля вирішення проблем молоді процвітає політиканство та роздавання пустих обіцянок у рамках передвиборчих програм. Як результат - системне маніпулювання свідомістю молодих людей у вузько-корпоративних інтересах, розкрадання державних коштів і фактичний занепад організованого молодіжного руху.

Непрозорі, без врахування думки громадськості призначення керівників і працівників профільних органів державної влади, які опікуються проблематикою молоді, породжує з боку молоді недовіру до органів влади всіх рівнів і ставить під сумнів їх дієздатність та адекватність.

Формування нової парламентсько-урядової коаліції дає надію на позитивні зміни та реальні кроки по кардинальному реформуванню системи реалізації державної молодіжної політики в Україні.

10 листопада 2006р., перед формуванням уряду Коаліцією національної єдності, Правління НДЛМ застерігало Кабінет Міністрів та представників більшості в Верховній Раді відносно призначення керівництва Мінсім‘ямолодьспорту без консультацій із представниками молодіжної громадськості. Проте, нажаль, ніяких консультацій тоді не відбулося.

Така ж ситуація повторюється і зараз. Переможці виборів на власний розсуд ділять посади без врахування думки громадськості.

Правління НДЛМ, не ставлячи під сумнів мандат довіри, наданий народом України партіям-переможцям парламентських виборів, застерігає від безвідповідальності та самовпевненості, що може закінчитися як для суспільства так і для самих партій разом із їхніми лідерами великими втратами та розчаруванням.

НДЛМ, що є організацією, яка має в своєму складі значну кількість фахівців у галузі реалізації молодіжної політики, які багато років виступають як ініціаторами, так і організаторами проведення великої кількості відомих соціально важливих молодіжних проектів як регіонального, так і загальноукраїнського рівнів, готова до діалогу, конструктивної дискусії та співпраці задля суспільного розвитку.

Однак, НДЛМ, як одна з найбільших і структурованих „живих” молодіжних громадських організацій країни вважає принциповим наступне:

1. У реалізації державної молодіжної політики пріоритетними мають бути національні (суспільні) інтереси, а не корпоративні (партійні, бізнесові, кланові, сімейні).
2. Враховуючи стратегічну важливість якісного проведення Чемпіонату Європи з футболу ЕВРО-2012, необхідно перейти від обговорення та популістських закликів до конкретних кроків з якісної підготовки цього заходу. В той же час, неприпустимим є зосередження всієї уваги Мінсім‘ямолодьспорту лише на підготовці ЄВРО-2012 та відхід проблем молоді на другорядний план. Тому необхідно чітко розділити фінансування й організаційну структуру Мінсім‘ямолодьспорту з метою недопущення згортання обсягів програм, спрямованих на підтримку молоді, студентства та молодої сім’ї.
3. Повернення до розгляду в Верховній Раді та прийняття законопроекту «Про студентське самоврядування» задля забезпечення можливості повноцінного функціонування органів студентського самоврядування як одного з проявів громадянського суспільства.
4. Забезпечення чітких та ясних правил проведення конкурсу та моніторингу реалізації програм і проектів для громадських організацій, які унеможливлять корупцію, політичну ангажованість і волюнтаризм. Одним із основних критеріїв оцінки ефективності програм і проектів має стати ефективність використання отриманого державного фінансування та громадська думка.
5. Сприяння на всіх рівнях та інтенсифікація процесу входження Українського молодіжного форуму до Європейського молодіжного форуму. Закликаємо припинити всі політичні спекуляції з цього приводу та сприймати УМФ як єдину платформу організованого молодіжного руху в країні.
6. Підтримка програм, спрямованих на покращення демографічної ситуації та зміцнення інституту сім'ї.

Голова НДЛМ
Павло Вікнянський


Bookmark and Share