ЗВЕРНЕННЯ


25 березня в конференц-залі Товариства «Український Народний Дім у Чернівцях» (вул.Ломоносова, 2, м.Чернівці) за участю представників органів влади та місцевого само­вря­ду­ван­ня, керівників політичних партій, депутатів місцевих рад, керівників громадських об`єднань, науков­­ців та журналістів відбулось засідання круглого столу "Місцеві вибори - яким їм бути у 2006-му році?". Метою круглого столу бул проведення всестороннього аналізу недосконалого в багатьох відношеннях Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" від 06.04.2004 № 1667-IV, який набуде чинності 1 жовтня 2005 року та розробка рекомендації громадськості Буковини до Верховної Ради України та Президентові України щодо удосконалення виборчого законодавства.
Направляємо Вам узагальнені пропозиції, які були висловлені на круглому столі щодо зміни виборчого законодавства:
1. Більшість виступаючих погодилась з ідеєю розведення в часі виборів депутатів місцевих рад та Верховної Ради України. Це, незважаючи на додаткові фінансове навантаження, дозволить покращити якість депутатського корпусу місцевих рад.
2. Що ж стосується запровадження пропорційної системи виборів до місцевих рад, то однозначне несприйняття виступаючих отримали норми Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, якими передбачено запровадження пропорційної системи виборів на рівні районних в місті рад. Практично всі виступаючі підтримали ідею повернення до мажоритарної системи виборів на рівні громад сіл, селищ, міст та районів у містах. Відновлення мажоритарної системи виборів на рівні територіальних громад збереже зв’язок депутата з виборцями конкретного округу, дозволить і надалі вирішувати їх соціально-економічні проблеми.
3. Натомість, усвідомлюючи необхідність наближення виборчої системи України до європейських стандартів, учасники круглого столу пропонували впроваджувати елементи пропорційної, або ж змішаної системи виборів на рівні областей та районів. Це стимулюватиме створення політичними партіями розгалуженої мережі свої представництв в регіонах і підвищить роль партій у формуванні регіональної еліти та участі в управлінських процесах.
4. Учасники круглого столу одностайно висловилися за надання права суб`єктів виборчого процесу під час місцевих виборів громадським об`єднанням, які зареєстровані на території відповідного міста, району в місті, села та селища. Це дозволить не лише забезпечити права виборців, котрі в своїй абсолютній більшості не відчувають симпатій до жодної з існуючої партій, а також дати можливість спостерігачам від громадських організацій здійснювати контроль за чесністю та прозорістю місцевих виборів.
5. Реформування системи виборів до місцевих рад не матиме позитивного ефекту без збільшення повноважень депутатів цих рад та наповнення цих повноважень реальним змістом. Відповідного потрібно вносити комплексні зміни до Законів України “Про статус депутатів місцевих рад” та ”Про місцеве самоврядування в Україні”, впроваджуючи їх одночасно з новим Законом України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”.
Просимо Вас врахувати висловлені вище пропозиції представників органів влади та місцевого самоврядування, керівників політичних партій, депутатів місцевих рад, керівників громадських об`єднань, науковців та журналістів Чернівецької області та виступити з законодавчою ініціативою про внесення відповідних змін до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" від 06.04.2004 № 1667-IV.

Голова ЧММГО "Спілка Активної Молоді"
Володимир Бешлей

Керівник фракції "Наша Україна" в Першотравневій
районній раді м.Чернівці
Дмитро Сірман

Голова товариства "Український Народний Дім в Чернівцях"
Володимир Старик

Bookmark and Share