Першому прокурору Кіровоградської області державному раднику юстиції 2-го класу Гардецькому О.С.


9 листопада організація надіслала звернення ректору Державної льотної академії України М.І.Рубцю, на який досі не отримала відповіді, що суперечить нормам ст. 7 Закону України “Про звернення громадян”.

Указом №1241/97 Президент України установив День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Відзначення цієї дати має сприяти розвитку української мови, поширення її вжитку у всіх сферах суспільного життя на всій території України.

Однак Державна льотна академія України (надалі - ДЛАУ), на перекір законодавству України, чомусь не сприяє виконанню державної мовної політики. Навіть після набуття Україною державної незалежності, у ДЛАУ продовжується втілення в життя колонізаторської політики нашого північного сусіда. Русифікація українського студентства не лише не припинилась, а й посилилась. Лекції, семінарські заняття і весь навчальний процес здійснюється російською мовою. Це призводить до витіснення української мови зі вжитку, поганого засвоєння матеріалу україномовними курсантами, до зникнення з пам’яті курсантів української мови та підміни її суржиком. Ситуація, коли стратегічно важливий для України навчальний заклад виховує спеціалістів для сусідньої держави, є неприпустимою і, на нашу думку, загрожує національній безпеці.

Такі дії ДЛАУ суперечать статті 10 Конституції України, статті 7 закону України “Про освіту” та закону України “Про вищу освіту”, офіційному тлумаченню положень статті 10 Конституції України, та, відповідно, закону України “Про Конституційний Суд України”, Постанові Кабінету Міністрів України "Про затвердження Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки" від 02.10.03р. №1546, Наказу Міністерства освіти і науки України від 14.11.2003р. №759.

Прошу Вас, на підставі ст.ст. 1, 4, 6, 12 Закону України “Про прокуратуру”:

1. Залучити до відповідальності, визначеної чинним законодавством України, посадову особу, Рубця М.І., у зв’язку з відсутністю відповіді на Звернення КОО "Національного Альянсу" №011/07 від 9.11.2007 року;

2. Залучити до відповідальності, визначеної чинним законодавством України, посадових осіб, які причетні до порушення норм законодавства України, що реґулює використання української мови у вищих навчальних закладах;

3. Зобовязати Державну льотну академію України повністю і в найкоротший термін перевести навчальний процес на українську мову.

Додаток: Зверенення КОО "Національного Альянсу" №011/07 від 9.11.2007р.

З повагою

Голова КОО
Національного Альянсу Дмитро Сінченко

Ректор Державної льотної академії України
Рубець М.І.
Звернення
Шановний Михайло Іванович!
Указом №1241/97 Президент України установив День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Відзначення цієї дати має сприяти розвитку української мови, поширення її вжитку у всіх сферах суспільного життя на всій території України.
Однак навчальний заклад, яким Ви керуєте, чомусь не сприяє виконанню державної мовної політики. Навіть після набуття Україною державної незалежності, у Державній Льотній Академії продовжується втілення в життя колонізаторської політики нашого північного сусіда. Русифікація українського студентства не лише не припинилась, а й посилилась. Лекції, семінарські заняття і весь навчальний процес здійснюється російською мовою. Це призводить до витіснення української мови зі вжитку, поганого засвоєння матеріалу україномовними курсантами, до зникнення з пам’яті курсантів української мови та підміни її суржиком. Ситуація, коли стратегічно важливий для України навчальний заклад виховує спеціалістів для сусідньої держави, є неприпустимою і, на нашу думку, загрожує національній безпеці.
У статті 7 закону України “Про освіту” №1060-XII від 23.05.91 та закону України “Про вищу освіту” №2984-ІІІ від 17.01.02 написано: “Мова навчання у вищих навчальних закладах визначається відповідно до Конституції України та закону України про мови”. Офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України, №10-рп/99 від 14 грудня 1999 року констатує, що “положення Конституції України зобов’язують застосовувати державну – українську мову як мову офіційного спілкування у навчальному процесі в державних і комунальних навчальних закладах України”. Нагадаю, що згідно статті 10 Конституції України, “державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України”. Отож викладання російською мовою у вищих навчальних закладах суперечить основному закону України – Конституції, та рішенню Конституційного Суду, зацитую: “Виходячи з положень статті 10 Конституції та законів України щодо ґарантування застосування мов в Україні, в тому числі у навчальному процесі, мовою навчання в дошкільних, загальних середніх, професійно-технічних та вищих державних і комунальних навчальних закладах України є українська мова”. Нагадаю, що відповідно до закону України “Про Конституційний Суд України” №422/96-ВР, офіційне тлумачення Конституційного Суду є “Обов’язковим до виконання на всій території України, остаточним і оскарженню не підлягає”.
Звертаємось до Вас з проханням взяти до уваги викладене вище, і, з нагоди Дня української мови та писемності, вирішити всі проблемні питання, що накопичились на сьогодні, тобто забезпечити повний перехід на викладання українською мовою, або хоча б зробити відчутні кроки в цьому напрямку.

З повагою
Голова КОО
Національного Альянсу Дмитро Сінченко

Кіровоградський обласний осередок
вул. Луначарського 2Б, м. Кіровоград Україна 25012 тел.: +38(050) 564-14-54
www.Nation.org.ua e-mail: ukr_national@yahoo.com ICQ 228-730-336

Bookmark and Share