"Медіа-Фест-2005"


Фестиваль включав чотири етапи – підготовчий, протягом якого зі студентів першого-другого курсів факультету філології та журналістики було сформовано шість команд по 5 осіб у кожній; тренінговий, протягом якого було проведено п’ять майстер-класів на теми, що стосуються журналістської майстерності (концепція газети, жанри журналістики, творча фантазія, макетування, верстка); практична діяльність учасників, протягом якої студенти знаходили та писали матеріали для своїх конкурсних газет (етап включав процес макетування і створення великої (формат А-0) стіннівки) та презентація конкурсних газет і нагородження переможців.

Фестиваль проходив під керівництвом факультету філології та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та за підтримки декана факультету Людмили Кричун. Координатором проекту був Олександр Акименко.

Також долучилися до процесу проведення фестивалю та нагородження переможців долучилися прес-служба Кіровоградської обласної державної адміністрації, Благодійний фонд підтримки незалежної преси, газети "Україна-Центр", "21-ий канал", "Молодіжне перехрестя", "ПолитиканЬ" та "100-й округ", медіа-групи "Весь Кіровоград" та радіо "Новий день", організації "Українська народна молодь" та міської організації політичної партії “Українська Народна Партія”, торгової марки "Формула Смаку", навчально-видавничого центру "Світ Успіху" та ПСП "Урожай".

На початку урочистого закриття фестивалю слово отримав ректор КДПУ Григорій Клочек. Він наголосив, що така цікава і корисна студентська ініціатива отримає повну підтримку з боку ректорату. Молоді та талановиті студенти – це гордість і надія вузу. Отже, і його майбутнє.

Хто ж отримав призи та дипломи? Приз у номінації “Кращий репортаж” від Благодійного фонду підтримки незалежної преси отримала Яна Кривоший. Вона ж була переможницею і у номінації “Краще фото”, за яку їй вручили приз фотограф газети “Україна-Центр” Володимир Решетніков та журналіст “УЦ” Лідія Сиротюк.

Нагороду за перемогу у номінації “Краще інтерв’ю” отримала Ліана Колесник за розмову із ректором – призом став цифровий диктофон з рук голови міської організації політичної партії “Українська Народна Партія” Ігоря Козуба. Кращою у номінації “За почуття гумору” стала Вікторія Петренко, яка отримала приз від газети “Молодіжне перехрестя”, а подарунок за перемогу у номінації “Найактуальніший матеріал” знову вручали представники газети “Україна-Центр” Юлії Вороновій.

Кращий заголовок придумала Ірина Кузьменко, а найліпше творчий підхід використовувала Надія Гармазіна. Обидві отримали подарунки від газети “Україна-Центр” та обласної молодіжної громадської організації “Українська Студентська Спілка” (УСС). Останню представляла на фестивалі її керівник Світлана Гаращенко. Вона, а також керівник кіровоградської правозахисної фундації Марина Говорухіна вручили юній журналістці торт. А ще подарунок від УСС отримав сам координатор проекту – Олександр Акименко.

До речі, спеціальний приз за проблемний матеріал отримала і одна з юних журналісток від Ольги Степанової, конвент-редактора газети “Кіровоград вечірній”. Призом став гонорар та поїздка на помаранчевий майдан 22-го листопада.

Після вручення індивідуальних призів настала черга призів колективних. Подарунок за найкращу назву газети отримав колектив стіннівки “Між рядками” від медіа-групи “весь Кіровоград”. Нагороду за найоригінальнішу газету здобули “Міді”, а краще графічне оформлення відзначила призом газета “Політиканъ”.

Третє місце у фестивалі посіла команда газети “X-Size”, другими були “Три крапки”, а гран-прі фестивалю виграла команда газети “Сало”! Наші вітання переможцям і хай справдиться обіцянка президента Благодійного фонду підтримки незалежної преси Олександра Дануци про те, що цей фестиваль буде традиційним і отримає підтримку від широких мас-медійних кіл Кіровоградщини.

Вікторія Талашкевич (Кіровоградський прес-клуб реформ)Bookmark and Share