Моніторинг громадської активності в Кіровоградській області за квітень 2006 року


Щоправда, не в таких обсягах, як під час виборів. Знаковою подією цього місяця для кіровоградського громадського та суспільного життя став фестиваль молодих журналістів «Медіа-Фест-2», урочисте нагородження переможців якого відбулось 20 квітня.

Фестиваль проходив за підтримки ОБСЄ, Британської Ради в Україні, IREX U-Media та Фундації регіональних ініціатив.

30 студентів-учасників, що навчаються на факультеті філології та журналістики, взяли участь у п’яти професійних майстер-класах що були проведені організацією IREX U-Media та Кіровоградським КДПУ, і стосувалися такої тематики: новини, газета як продукт, джерела інформації, репортаж, газетний дизайн та інфографіка.

Тренерами до фестивалю були залучені кваліфіковані спеціалісти Британської ради в Україні, Києво-Могилянської академії, Візбаденської академії післядипломної педагогічної освіти. Практичний досвід учасники заходу отримали під час стажування в Кіровоградських регіональних виданнях після чого їх очікувала підготовка власної газети на 16 сторінок.

13 квітня в Кіровоградському державному педагогічному університеті обласною молодіжною громадською організацією «Південна Ліга» та Клубом інтелектуальних ігор Кіровоградського державного педагогічного університету ім. Винниченка вперше в історії студентського інтелектуального руху Кіровоградщини був проведений чемпіонати зі «Своєї гри» (індивідуальний різновид інтелектуальних ігор, в якому кожен учасник може продемонструвати власну ерудицію). В чемпіонаті взяло участь понад 30 інтелектуалів.

З початку квітня обласне відділення «Всеукраїнської Мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД», спільно з обласним центром профілактики та боротьби зі СНІД розпочали реалізацію проекту «Забезпечення медико-соціального супроводу та формування прихильності до АРВ-терапії у ВІЛ-позитивних людей та їх близьких, який фінансується «Міжнародним альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні» за кошти Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Сума гранту – 12 тисяч гривень. Тривалість проекту – до кінця вересня. В рамках проекту передбачається проведення інформаційних занять, а також створення груп самодопомоги та психоемоційна підтримка людей ВІЛ-інфікованих, а також хворих на СНІД.

До 17 квітня Агентство США з міжнародного розвитку та організація проект Гармонія провадив відбір кандидатів на участь в програмі «Громадські зв’язки» в Кіровоградській області. 10 учасників, які працюють в сфері, пов’язаній з позакласною роботою зі шкільною та студентською молоддю, і пройдуть всі етапи відбору, матимуть змогу потрапити на практичне стажування до США.

Ініціативи співпраці/не співпраці органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями (коли, за яких умов така співпраця відбувається, коли відмовили ГО у співпраці тощо), тендери для ГО тощо);

13 квітня серед студенток вищих навчальних закладів пройшов конкурс «Міс-Бізнес», організований громадською організацією «Фундація регіональних Ініціатив», «Українською студентською спілкою» та управлінням у справах сім’ї та молоді обласної державної адміністрації. У конкурсі взяли участь дівчата різних вищих навчальних закладів Кіровограда. Всього було сім конкурсанток. Дівчатам треба було пройти три конкурсні етапи: представити себе, презентувати свій бізнес-план і, наостанку, рекламну кампанію до цього проекту.

Проведення конкурсу підтримали і бізнесові структури нашого міста, підготувавши учасницям подарунки, та пропаривши себе серед студентської молоді. Слід зазначити, що такий спосіб підтримки ініціатив громадських організацій є найбільш розповсюдженим в Кіровограді.

Співпраці громадських організацій та приватного бізнесу (проблеми місцевого, а не закордонного фінансування „третього сектору”: умови, можливості, механізми, ефективність тощо).

Як я вже зазначала, найбільш розповсюдженим видом співпраці НДО та бізнесу є спонсорство масових заходів, акцій громадських організацій (як то чемпіонати, конкурси, КВК). Там, де про юридичну особу, чи приватного підприємця отримають змогу почути (чи побачити) значна кількість людей. Частіше за все цільовою аудиторією подібних заходів є молодь.

Співпраця (типу коаліцій) громадських організацій регіону.

Наразі приклад успішної співпраці та співіснування демонструють молодіжні громадські організації «Фундація Регіональних Ініціатив» та «Українська Студентська Спілка». Ці організації чітко визначились з цільовою аудиторією (студентство), і здійснюють для неї різноманітні заходи (див. попередні моніторинги).

Приклади успішних (ефективних) проектів громадських організацій.

Не раз в попередніх моніторингах я згадувала громадську організацію Творче об’єднання «Технологія оптимального розвитку особистості». Цього разу ви можете ознайомитись з її успіхами по проектах «5- це відмінно!» (кампанія по роз’ясненню студентам 1-2 курсу трьох ВНЗ міста Кіровоград особливостей голосування на виборах 2006 року)”, „Тато-школа – шлях до відповідального батьківства” та “Тато-школа – крок до гендерної рівності”.

Почнемо з «5- це відмінно!».

Мета проекту – роз’яснити 3000 студентам 1-2 курсів Кіровоградського національного технічного університету, Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та Кіровоградського інституту імені Святого Миколая Міжрегіональної Академії управління персоналом процедури голосування та особливості у змісті виборчих бюлетенів для подальшого їх приходу на виборчі дільниці 26 березня 2006 року.

Термін виконання проекту – 01.02. -31.03.2006 рр.

Кількість залучених осіб – 3000 студентам 1-2 курсів 3-х ВНЗ м.Кіровоград.

Фінансування проекту – за рахунок коштів, наданих Фондом „Євразія”.

Результати проекту:

Короткострокові:

– підвищено обізнаність представників цільової групи про зміст виборчих бюлетенів;

– сформовано команду волонтерів у кількості 20 осіб;

– підвищено прогнозовану кількість осіб 18-річного віку, які взяли участь у голосуванні на виборах-2006.

Віддалені:

– закладено підвалини до формування позитивного іміджу молодої людини, яка бере активну участь у голосуванні;

– створено та апробовано дієву технологію організації роботи із нетиповими групами виборців, зокрема студентами перших курсів навчальних закладів міста Кіровоград;

– сформовано передумови для співпраці між владою та громадськістю в питанні здійснення просвітницьких кампаній.

„Тато-школа – шлях до відповідального батьківства”

.

Термін виконання проекту – 01.02. -30.06.2006 рр.

Мета проекту – стимулювання чоловіків двох районів Кіровоградської області до більш активної, гендерно збалансованої ролі у процесі виховання дітей через навчання чоловіків у спеціалізованих тато-школах за місцем їх проживання.

Кількість залучених осіб – 180 чоловіків, слухачів школи, що мають дітей віком першого року життя та проживають у 2-х районах кіровоградської області. Фінансування проекту – за рахунок коштів, наданих ІСАР „Єднання”.

За словами самих молодих татусів, після навчання у тато-школі змінюється відношення до шлюбу, а головне – поліпшуються стосунки у сім’ї. Кожен з них стає більш свідомим та серйознішим у ставленні до пологів та виховання дитини. До того ж в тато-школі проходить духовна та психологічна підготовка чоловіків до батьківства, що допомагає знайти вихід з тієї чи іншої ситуації та бути терпимим у стосунках з дружиною.

“Тато-школа – крок до гендерної рівності”. Термін виконання проекту – 01.08.2005-01.08.2006 рр. Мета проекту – стимулювання чоловіків міста Кіровоград як потенційних та реальних батьків до більш активної, гендерно збалансованої ролі у процесі виховання дітей шляхом навчання чоловіків у тато-школі та надання цим чоловікам системних знань з основ і принципів планування сім’ї задля покращення репродуктивного здоров’я молодих сімей міста Кіровоград. Кількість залучених осіб – 400 чоловіків, слухачів школи, що мають дітей віком першого року життя. Фінансування проекту – за рахунок коштів, наданих Посольством Королівства Нідерланди в рамках Програми малих проектів (Матра/КАП) Проект ще триває, проте можна виділити такі досягнуті результати. Короткострокові:

-сформовано команду консультантів тато-шкіл в кількості 10 осіб;

-започатковано регулярну діяльність тато-школи на базі Центру репродуктивного здоров’я

-підвищено кількість чоловіків-учасників сумісних пологів (70% випускників тато-школи);

-розроблено порадник для бажаючих відкрити тато-школу;

-розпочато роботу по відкриттю тато-шкіл у двох районах в Кіровоградської області.

Віддалені:

-закладено передумови до формування позитивного іміджу чоловіка, який здійснює гендерно активну роль у вихованні дітей;

-здійснено ряд заходів з популяризації концепції відповідального батьківства як основи репродуктивного здоров’я сім’ї;

-апробовано модель навчання чоловіків-учасників тато-школи, що дозволяє покращити психологічний клімат в їх родинах;

-апробовано технологію створення та ефективної роботи тато-шкіл у медичних та навчальних закладах міста.

Місцеві проблеми діяльності громадських організацій

Порівняно з першим моніторингом проблеми не змінились і не зникли.

-складність реєстрації громадських організацій;

-відсутність приміщень для проведення зборів;

-відсутність фінансування;

-відсутність людей, які б професійно займались громадською діяльністю;

-відсутність об’єднавчих ініціатив у організацій, що мають спільну мету діяльності.

Участь громадських організацій в політичній ситуації Кіровограду можна визначити одним словом – очікування. Наразі вже відомо, які політичні і в яких пропорціях будуть представлені в міській та обласній радах, проте коаліції досі не створено.

Як-то воно буде? – задають питання як громадські організації так і пересічні мешканці міста, не кажучи вже про новообраних-неоприлюднених депутатів. А поживемо – подивимось.

Марина ГоворухінаBookmark and Share