Японські школярі стали гірше читати й рахувати


Як повідомляє міністерство освіти, культури, спорту, науки й техніки Японії, у дослідженні, що було проведене в 2006 році, брали участь 400 тисяч 15-річних школярів з 57 країн, у тому числі 6 тисяч молодих японців.

Результати тестів виявили, що японці опустилися із другого на шосте місце у світі в галузі вивчення точних наук, з 14-го на 15-е - у читанні й із шостого на десяте - у математиці.

Міносвіти Японії заявило, що проаналізує результати тестів з математики, а також "зробить акцент на читанні, щоб, можливо, в 2011 році внести зміни до навчального плану".

Першими в точних науках і другими в математиці, за даними ОЕСР, стали фінські школярі. Краще за всіх читають, відповідно до результатів дослідження, південнокорейські діти, рахують - тайваньські підлітки.

З першого на шосте місце з математики японські школярі "скотилися" на попередньому тестуванні, що проводилося в 2003 році. Тоді результати шокували багатьох у Японії й спонукали уряд взяти курс на "ущільнення" навчального плану.

ОЕСР - міжнародний науково-практичний урядовий форум, членами якого в цей час є 30 індустріально розвинених держав. Мета ОЕСР - обговорення, розробка й удосконалювання економічної й соціальної політики, що проводиться учасниками на основі нових ідей, отриманих у результаті наукових досліджень.

Bookmark and Share