Хлопці, не зліпнеться?


Зрозуміло, проголодніли хлопці...

Як загальновідомо, законодавчої верхньої межі в цьому міністерському дерибані не було. Суми фінансової допомоги були фантастичні (наприклад, Україна-фестиваль завжди отримуавала понад 0,5 млн гривень при ціні долара 2 грн). 2005-2006 роки були дещо скромнішими. Сама конкурсна (підкреслю – іменно саме вона!) встановила верхню межу в 350 тисяч гривень. Тобто, це була норма для самих членів конкурсної комісії та МГО, за якими стоять депутати Верховної ради. При цьому не важливо, чи депутати особисто очолюють ці молодіжки (як Мірошниченко, Хомутиннік, Філіндаш) чи їх помічники (як, наприклад, Генералюк – помічник Л.Григорович тощо). Цього року конкурсна „комісія” знизила планку до 295 тисяч на одну організацію. Красиво зроблено, як на базарі – 295 тисяч гривень, це далеко не 300 тисяч!

„Розподіл” відбувся знову ж таки між членами „конкурсної” комісії та продепутатськими МГО. В цьому році засвітилось ще одне ноу-хау другої хвилі молодіжної політики – щедре фінансування МГО, зареєстрованих за адресою: вул. Мельникова, 83. Хто в темі, той знає, що це історична адреса Хомутинніка.

Але лице збережено: ніхто не отримав допомоги аж в 300 тисяч. На одну організацію. За кадром залишається, скільки і яких МГО стоїть за конкретними прізвищами молодіжних політиків. [Ау! Молодіжна Варта!]

Статистика. Середня сума фінансової допомоги на одну МГО в 2007 році в середньому склала 144 168 гривень. Враховуючи те, що сильні світу відхватили левову частку спільного пирога, набагато більшу від середньої, то половина МГО отримали допомогу не більшу за 100 тисяч гривень. При цьому той же СУМ в Україні з незрозумілих причин не отримав ні копійки. Окрім нього, були викинуті ще багато організацій і програм відомих МГО.

Якщо Міністерство молоді узаконить максимальну межу в 500 тисяч, то, звісно, іменно таку суму отримають „приближенные”. Тобто: ті організації, які проштовхнуть своїх лідерів або „довірених осіб” до складу конкурсної комісії. В такому разі всі інші не отримають і цьогорічної допомоги. На 2008 рік передбачається збільшення суми рядка 3401170, але і інфляція ж не стоїть на місці!

Тому виникає підозра, що ініціатори таких „ініціатив” пропонують їх не для красного слівця. Видно, є шанс їхнім організаціям потрапити у список першої сторінки. А там – трава не рости. Ми дорвались до корита – і ми будемо вихвачувати з нього, поки морда не трісне. Або не зліпнеться.

Це все сприймалось би нормально. Так було і так буде. Але до чого тут молодь, яка за вами спостерігає, комітети молодіжного контролю?

Напевне, щоб „конкурентів” контролювати і вартувати (за державні гроші). Щоб ніхто інший „своим нечистым рылом не смел мутить питье мое. С песком и с илом”. Ну, батенька Крылов, Вы даете…

Стефанович Олександр

Читайте також:
http://www.fri.net.ua/loadnews.php?id=2421&page=1#fullnews
Bookmark and Share