ЮЛЯ! ЗВЕРНИ УВАГУ НА КРУКА, А НЕ НА ЙОГО ГРОШІ


Шановна Юліє Володимирівно!

27 жовтня в Одесі, попри численні протести громадськості, відбулося відкриття скандального пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ. І хоча це питання вже неодноразово обговорювалося, ми все ж хочемо нагадати, що саме Катерина ІІ у 1775 р. знищила Запорізьку Січ, звинувативши запорожців у "неистовом управлении", тобто демократії. Саме Катерина ІІ у 1783 р. запровадила на території України фактичне рабство з правом продажу кріпаків, у той час, коли освічена Європа звільнялася від особистої залежності. Нарешті, саме «просвічена» Катерина ІІ ліквідувала майже тисячу шкіл, у кожному скільки-небудь значному селі чи містечку країни, зануривши в темряву неписьменності значну частину українського народу.

Ми також впевнені, що ініціатива перейменування поселення Хаджибей у модну «новогрецьку» Одесу ніяким чином не зменшує вкрай негативної ролі, яку ця історична постать відіграла для української державності.
Прикро дивує нас й той факт, що лідери одеського БЮТ при розгляді цього питання зайняли чітку антидержавну позицію і створили коаліцію з Партією Регіонів. Ганебне голосування фракції БЮТ (у повному складі) за встановлення та урочисте відкриття сумнозвісного пам’ятника не могло не викликати в нас стурбованості і обурення, які сподіваємося, поділяєте й Ви.

На жаль, учора, 20 листопада, в ефірі одеського 31-го телеканалу, лідер одеського БЮТу В’ячеслав Крук, в черговий раз підтвердив свою прихильність щодо встановлення пам’ятника імператриці, а також зазначив, що вирішувати його долю і надалі буде виключно міська рада, незалежно від пропозицій та дій інших зацікавлених сторін.

В свою чергу, ми вважаємо неприпустимим, і просимо Вас звернути увагу на той факт, що лідер одеської «Батьківщини», політичної сили, яка сьогодні виступає в авангарді патріотичних сил українського суспільства, дозволяє собі демонстративно зневажати думку місцевої громади, церкви, науковців-істориків та усіх небайдужих українців.

Голова Правління
Одеського міського осередку
ВМГО «Молода Просвіта»
Юрій Демедюк

ВСЕУКРАЇНСЬКА МОЛОДІЖНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
«МОЛОДА ПРОСВІТА»
Одеський міський осередок

65029, м. Одеса, Матроський узвіз, 11, кв. 9; тел: (098) 429 80 59; e-mail: mp_odesa@yahoo.com, mp.odesa@gmail.com
Вих. № 10/11
20.11.2007 р.

Bookmark and Share