Революцію у Профспілці студентів ВДУ зробив лише один голос !


Ще 22 лютого ц.р. у Луцьку 7 молодіжних організацій області об’єнались у Координаційну раду молодіжних громадських організацій «Коаліція правди». До складу Коаліції ввійшли Молодіжний Націоналістичний Конгрес, Українська народна молодь, Асоціація молодих реформаторів, Фундація регіональних ініціатив, екологічно-туристичне об’єднання «Друїди», Студентське братство Луцька, Політологічний клуб. Попри всі дивування журналістів «Національний Альянс» до складу Коаліції не ввійшов – по формату «ПРАВДИ» якось не дуже підходить. В цьому ще раз вчора, 12 квітня, представники вищезгаданих організацій мали змогу переконатися.
Місце подій – Волинський державний університет імені Лесі Українки, Звітно-виборна конференція Профспілки студентів ВДУ.
Для Волинського університету вибір Голови студентської профспілки став «болючим питанням» рівно на 26 днів. Конференція, яка відбулась 12 квітня мала бути проведеною ще 22 березня ц.р., але порушення, які були виявлені громадськими організаціями щодо організації та проведення конференції, не дали змогу профкому із 17-річним досвідом О.А. Федю, уже вкотре, зробити все «за своїм сценарієм». А порушення були такі: жоден із 6000 тисяч студентів, які входили до профспілки не писали заяву про вступ до її лав, однак бугалтерія університету щомісяця вираховувала зі степендій 1%, які йшли у бютжет профспілкової організації, контрольно- ревізійна комісія була обрана 18 березня і діяла лише 26 днів.; не було дотримано умов делегування членів факультетських профспілки на всеуніверситетські збори; «рядові» члени профспілки не були проінформовані про діяльність організації, а більшість керівників факультетських профспілок не були ознайомлені зі Статутом.
І все ж на 12 квітня профспілкові збори факультетів відбулися за чіткою формою, на яких були присутні всі ті, хто написав заяву про вступ, їм вперше за всі 17 років п.Федь вручив профспілкові квитки!
Конференція розпочалась о 15 годині. Головне питання, яке цікавило присутніх –«Хто ж стане головою Профспілки»? До початку конференції було три кандидатури: Федь О.А. – діючий профком, Каліщук Роман – студент 5 курсу , Шелеп Михайло – студент-політолог 5 курсу, один із лідерів організацій, що увійшли до «Коаліції Правди». Кандидатуру Михайла Коаліція висунула за півгодини до початку Конференції, оскільки інший кандидат, якому надавалась інформаційна підтримка, за дві години до виборів відмовився і рекомендував Шелепа М.
Після того, як було заслухано звіт діючого Голови профспілки п. Федя, у залі розпочались запальні дискусії, але, враховуючи, що в залі були два табори - один з яких підтримував діючого голову, інший був обурений його діяліністю на цій посаді, більшістю було оцінено діяльність «задовільно». Голова Профспілок України у Волинській області Карпомиз І.І. повідомив про рішення обласного керівництва профспілок рекомендувати О.А. Федю не висувати вкотре свою кандидатуру на керівника студентської профспілки. За словами Карпомиза І.І., цього разу її має очолити молода активна людина, яка знає проблеми студентства і користується авторитетом у цьому середовищі.
Дискусії та виступи затягувались, почало темніти, але профкомівці не розходились., всі розуміли відповідальність моменту. За 17 років студенти вперше відвоювали право обирати керівництво демократично.
Останнім питанням, звичайно, було обрання Голови профспілки. Дві кандидатури і два табори. Каліщук Роман представляв інтереси профкомів, які працювали в команді Федя і були обурені втручанням громадських організацій у діяльність профспілки, однак все ж подяку «за науку» було висловлено. Його група підтримки «підгребла під одну гребінку» «Коаліцію Правди», яка, по суті, їм допомагала в інформаційній сфері, та «Національний Альянс», який влаштовував акції на зразок «Шо таке Федізм?» і робив це, більше всього, для піару новоспеченої організації. Діяльність однієї організації кинула тінь на всі, що хоча і не підтримували Федя О.І. і говорили про це всім, але вже працювали на майбутній профком із новим головою.
Михайло Шелеп був відомий більшості присутніх, його шанси пройти на виборах зростали із кожним сказаним словом його Програми. Але після того, як зал вибухнув опесками і Михайло зійшов зі сцени, там опинився Ігор Гузь, депутат Луцької міської ради, якого у залі із 131 присутніх, підтримувало лише 19 (рівно така кількість проголосувала за те, щоб він був у президії Конференції, навіть прохання Ректора ВДУ не повпливало на рішення обуреної публіки). Пан депутат почав висловлювати підтримку Шелепу М. і очі присутніх прочали гаснути. Михайло попросив слова і повідомив всім, що він не висувається як представник жодної із організацій, зараз тут він – студет ВДУ.
Голосування було таємним, у бюлетенях було лише два прізвища Каліщук та Шелеп. Голосування відбулося. 106 делегатів віддали голоси таким чином : Каліщук – 52 голоси, Шелеп – 53, 1 голос- утримався. Але Конференція не могла затвердити Шелепа М. Головою, адже згідно Статуту має бути 50% і плюс один голос. Було вирішено переголосувати. Друге голосування показало остаточного лідера перегонів : із 101 Шелеп М. – 51 голос, Каліщук Р. – 50 голосів.
У перерві між голосуваннями відбулася розмова між Шелепом М. і Гузем І., в якій Михайло просив Гузя І. не висловлювати йому свою підтримку, щоб у виборців не виникало асоціацій Шелепа з «Національним Альянсом» і його діяльністю.
Після цього, за словами іншого кандидата Каліщука Р., п. Гузь підійшов до нього і запропонував своїх 10 голосів, які до того голосували за Шелепа М. Каліщук Р. підійшов до представників «Коаліції Правди» і повідомив про цей факт, адже «ми домовлялися грати чесно».
Судіть самі. Звісно, про дії І. Гузя дізнаються не всі. Вони його, за його ж словами, будуть вважати поборником правди у Проспілці студентів ВДУ.
І ще, цитата із прес-релізу «Національного Альянсу», який був розісланий електронною поштою вночі 12.04.05, - «Волинська організація «Національний Альянс» не висувала свого кандидата, бо мала на меті проведення чистих та прозорих виборів».
Тобто, якби вони висунули свою кандидатуру, то вибори були б аж ніяк не чистими і не прозорими.!?

За інформацією «Коаліції Правди»

Bookmark and Share