Батьки "віддуваються" за прогули дітей


Закон про освіту передбачає маленьке покарання - усього п'ять неоподатковуваних мінімумів. До адміністративної відповідальності вже притягли понад двадцять родин, діти з яких без поважних причин не ходили в школу.

Щоб повернути дітей на заняття, педагоги спочатку запрошують батьків на розмову з директором. Якщо профілактика не допомагає, до боротьби з "учнівською лінню" залучають правоохоронців.

За словами заступника директора по виховній роботі гімназії №12 Ольги Середюк, "до відома батьків ми доводимо, що 18 пропущених уроків без поважних причин передбачає адміністративне стягнення відповідно до закону України "Про освіту". Якщо батьки не йдуть на контакт, а найчастіше причиною невідвідування і є невиконання батьками своїх обов'язків як батьків, тоді ми робимо подання в карну міліцію у справах неповнолітніх".

У багатьох ровенських школах цього року організували місцеве самоврядування. Тому тут із упевненістю заявляють: з порушниками можуть упоратися самостійно.

Найчастіше діти прогулюють уроки через незацікавленість у навчанні, неприємності у родини й шкідливі захоплення ігровими автоматами або комп'ютерними клубами. Таким дітям потрібний постійний батьківський контроль, говорять психологи. Тому штрафи за прогули вважають поки єдиним ефективним способом повернути дитину до навчання.
Цього року на облік кримінальної міліції у справах неповнолітніх педагоги поставили двадцять дітей, які майже не ходили в школу. Їхні батьки за недостойну поведінку своїх чад сплатили штраф - 85 гривень.

Джерело: Завтра


Bookmark and Share