В Естонії підліткам хочуть надати право голосу


У статті, опублікованій в газеті Eesti Paevaleht, 22-літній Таранд стверджує, що правлячі кола в країні зараз не можуть і не хочуть залучати молодь до процесу прийняття рішень, а роль суспільствознавства в навчальній програмі низка. Таранд також відзначає, що багато учнів прощаються зі школою у віці 16 років, а голосувати на місцевих виборах можна лише з 18 років.

При цьому Таранд відзначає, що соціальна відповідальність в інших сферах наступає в Естонії набагато раніше - в армію беруть юнаків з 16 років, працювати якоюсь мірою можна з 13 років, а відповідальність за правопорушення наступає з 14 років.

За словами Таранда, у Німеччині й Австрії є позитивні приклади зниження вікового порога на виборах. «У Німеччині загальний віковий ценз на виборах становить 18 років, але на місцевих виборах у деяких федеральних землях він знижений до 16 років. В Австрії з 1 липня цього року на всіх виборах - від місцевих і парламентських до виборів у Європарламент - можна голосувати з 16 років, і вже ясно, що виборча активність 17-літніх не нижча за активність 24-літніх», - пише Таранд.

Коментуючи кореспондентові Росбалта дану пропозиція, авторитетний соціолог Андрус Саар сказав, що його не можна назвати «політично безневинним». «Очевидно, що відразу ж зросте коло людей, що підтримують реформістську партію. У силу того, що серед молоді великий відсоток громадян Естонії, зросте й питома вага виборчого корпусу представників національних меншостей, але за кого вони будуть голосувати - це питання, тому що Центристська партія, за яку традиційно голосують насамперед росіяни, не користується в російської молоді популярністю»,- сказав він.

Також Саар відзначив, що зниження вікового цензу означає автоматичну політизацію шкіл, при тому, що законодавчо це заборонено.

Джерело: Росбалт

Bookmark and Share