У Венесуелі відбулися зіткнення студентів з поліцією


Кілька тисяч студентів направилися від Центрального університету Венесуели до Національної виборчої ради (НВР), щоб вручити петицію з вимогою скасувати референдум з конституційної реформи, запропонованої президентом країни Уго Чавесом.

При підході до будівлі Національної виборчої ради демонстрацію зустрів поліцейський заслін. Незважаючи на те, що делегація студентів була допущена в приміщення вищого виборчого органу, маніфестанти почали закидати поліцейських камінням, бити шибки в автомобілях. У відповідь поліція й Національна гвардія застосувала сльозогінний газ і водомети.

У результаті масових безладь у центрі міста вісім поліцейських і кілька демонстрантів одержали поранення. За твердженням представників опозиції, поранені були десятки студентів.

Після того, як представники студентських організацій вручили керівництву НВР петицію протесту з вимогою не виносити на загальнонаціональний референдум реформу конституції, що законодавчо закріплює створення "венесуельської моделі соціалізму", кілька активістів спробували прикувати себе наручниками на сходах. Голова НВР Тібісай Лусена засудила дії екстремістськи налаштованих опозиціонерів і розцінила цю акцію як спробу дестабілізувати обстановку в країні.

Bookmark and Share