Ректор СНУ підписав нові договори про міжнародне співробітництво


Про це на брифінгу для журналістів повідомив ректор СНУ ім. В. Даля Олександр Голубенко.

До складу делегації Луганської області у Францію ввійшов ректор Далевського університету. Разом з керівниками області й міста він відвідав Університет Жана Моне й Вищу Інженерну Школу (Франція), Університет Отто-фон-Гюріке (Німеччина). За підсумками зустрічей було підписано близько десятка договорів про співробітництво міст і університетів.

Співробітництво Луганська й Сент-Етьєна почалося піввіку тому назад. В 2009 році міста-побратими будуть святкувати 50-річчя дружніх відносин. Заходи будуть проходити по черзі: один рік у Луганську, другий - у Сент-Етьєні. Підготовка до цього вже почалася. Одним з головних аспектів договорів між університетами стало залучення студентів Далевського університету для реалізації грантів на освіту Університету Жана Моне.

У рамках поїздки ректор СНУ ім. В. Даля відвідав Німеччину. Далевський університет має давні дружні відносини з Університетом Отто-фон-Гюріке (Німеччина). Один із професорів цього університету закінчив Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Підписані договори дають можливість студентам Далевського університету одержувати подвійні дипломи, проводити спільне керівництво аспірантами й докторантами. Крім того, за попередніми планами про співробітництво, до університетів Магдебурга, Сент-Етьєна й Луганська приєднається ще одне місто - Катовіце (Польща).

«Подорож виявилася дуже плідною, - відзначив ректор СНУ ім. Даля Олександр Голубенко. - Це досить високий рівень міжнародного співробітництва. Уже зараз наш університет один із кращих університетів України, нас знають у світі. Ми намагаємося вивести співробітництво на рівень, наприклад, Оксфорда. Щоб студенти й викладачі із усього світу приїжджали в Далевський університет і слухали лекції наших висококваліфікованих викладачів».

Джерело: Молодіжна правда

Bookmark and Share