ДО КРЕМЕНЧУЦЬКИХ ДІТЕЙ ПРИЙШОВ СВЯТИЙ МИКОЛАЙ


З 17 листопада по 21 грудня у Кременчуці уже вчетверте проходила акція “Святий Миколай - дітям” організована Молодіжним Парламентом Кременчука, Кременчуцьким міським комітетом молодіжних організацій, відділом у справах сім’ї та молоді, Кременчуцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки міського голови Миколи Глухова.

Головним координаційним центром Святого Миколая став офіс Молодіжного Парламенту Кременчука до якого протягом останніх вихідних приносились і звозились іграшки, які були зібрані помічниками Святого Миколая у навчальних закладах, що взяли участь в акції.

Волонтери

У період з 13 по 19 грудня у магазинах нашого міста: „Змішторг”, „Дипломат”, „Кошик”, „Евріка”, „Мінімаркет 99”, „Простор”, „Весна” (Крюків), „Гоша”, „Сударь”, „Малятко” та „Бджілка” по чотири години вдень стояли волонтери, які інформували відвідувачів магазину про акцію та пропонувати придбати подарунок з числа асортименту магазина. Найбільше на запропоноване відгукувалися старші громадяни та пенсіонери, які мають дітей або внуків, та розуміють, наскільки ці подарунки важливі для дітей. За тиждень у перелічених магазинах зібрали дуже багато солодкого, так як цей товар найбільше популярніший перед Новим роком. Тож, було зібрано понад ста кілограмів цукерок та солодких новорічних подарунків, крім того дуже багато печива та різного шоколаду.

Помічники Святого Миколая

До акції долучились та допомогли зібрати подарунки, такі навчальні заклади: найпершими хто приніс іграшки, була ЗОШ № 14 допомагали Святому Миколаю у цій школі Бабич Анастасія та Гальченко Яна, велику кількість подарунків зібрала ЗОШ № 19 і помічник Святого Миколая Яцко Марія, ЗОШ № 1 і Ситюк Юлія, ЗОШ № 2 і Цапенко Юлія, ЗОШ № 3 і Бутенко Аліна, гімназія № 5 і Захаренко Настя, гімназія № 6 і Бабенко Валерія, ЗОШ № 7 і Крамаренко Євгенія, ЗОШ № 9, ліцей №11, ЗОШ № 12 і Шаталова Альона, ЗОШ № 13 і Петренко Віктор, ЗОШ №16 і Шелефонтюк Аня, ЗОШ № 20 і Мироненко Ліза, ЗОШ № 22, ЗОШ № 23, ЗОШ № 24 і Сябо Олександр, колегіум № 25 і Аюпова Ліля, ЗОШ № 28 і Строкань Аня та Груздева Аня, ЗОШ №29 та ЗОШ №31.

Також до акції долучились вищі навчальні заклади, такі як: Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій та управління і Шиховцова Анастасія, Кременчуцька філія Відкритого міжнародного університету розвитку людини „Україна” і Проценко Антон, Кременчуцький льотний коледж і Лозенко Аня.

На ранок понеділка 19 грудня приміщення Молодіжного Парламенту Кременчука – Кременчуцький офіс Святого Миколая, перетворилося на справжню фабрику іграшок, такої великої кількості і такої різноманітності, що коли заходиш із вулиці, то ніби потрапляєш у казку. Організаторам знадобилось три дні, щоб перебрати всі зібрані подарунки. Перші подарунки були передані уже 21 грудня у допоміжну школу та інтернат ім. Макаренка, а 24 грудня помічники Святого Миколая завітали до притулків „Промінь” та „Пролісок”, Полтавський спеціалізований будинок дитини, дитячий садок № 10. Подарунки малозабезпеченим сім’ям будуть передані 03 січня на новорічних заходах в будинку дитячої та юнацької творчості.

Допоміжна школа

Мабуть, цим дітям пощастило найбільше, бо це був перший заклад, до якого завітали помічники Святого Миколая.

Зайшовши у приміщення притулку, одразу відчулась святкова атмосфера. І мабуть не тому, що наближаються свята, а тому, що у дітей горіли очі, побачивши таку велику кількість подарунків. Діточки з радістю зустріли помічників Святого Миколая та швидко прийняли у свою компанію. З радістю повідали нам всю історію свята та розповіли велику кількість святкових віршів та пісень. Маю надію, що для цих дітей новий рік принесе не тільки багато гарних сюрпризів, а також віру в надію на краще майбутнє, яке обов`язково у них буде!

Інтернат ім. Макаренка

21 грудня помічники Святого Миколая завітали до інтернату, для того, щоб подарувати не тільки м`які іграшки всім вихованцям, а й гарний настрій. За словами організаторів, що з цими маленькими подарунками, іграшками, кожен з нас передає своє тепло та любов.
На вихованців чекав святковий концерт підготовлений активістами Молодіжного Парламенту Кременчука, а також веселі конкурси та подарунки. Приємно те, що діти з радістю нас зустріли і ми дійсно змогли перетворити це маленьке свято у щось більше.
Вихованці інтернату крім великої кількості цукерок, ігор, м’яких іграшок також отримали багато одягу, який їм передав приватний підприємець Котляр Анна.

Підведення підсумків

26 грудня о 15:00 у великому залі Кременчуцької міської ради відбулося підведення підсумків та нагородження всіх тих, хто активно брав участь у реалізації благодійної акції. Помічники Святого Миколая були нагородженні спеціальними грамотами, також організатори не забули про спонсорів та волонтерів, які отримали спеціальні посвідчення, які засвідчують їхню небайдужість до проблем сьогодення. Дипломами були відзначені засоби масової інформації газети „Автограф”, „Програма Плюс” та „Вісник Кременчука”, Кременчуцька міська телерадіокомпанія та телекомпанія „Візит”, „Авторадіо - Кременчук” та радіо „Шансон”, які протягом усього місяця інформували жителів Кременчука про хід акції.

Як зазначив один із співорганізаторів акції “Святий Миколай – дітям”, директор Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталій Малецький, проведення подібних благодійних заходів в місті стає новою традицією, яка згуртовує всіх кременчужан над вирішенням однієї проблеми. Маю надію, що наступного року до акції приєднаються ще більше навчальних закладів та у Святого Миколая з’являться ще більше помічників.

Дуже приємно, що до акції приєдналася така велика кількість навчальних закладів, а ще приємніше, що завдяки засобам масової інформації так багато людей дізналися про акцію, які власноручно приносили подарунки до приміщення Молодіжного Парламенту Кременчука. А один випадок зовсім нас розчулив і вселив у наші серця віру у світле майбутнє... У один із вихідних днів до офісу зайшла маленька дівчинка з мамою, для того щоб віддати свої іграшки дітям у притулок. Начебто, здавалось, що маленькі діти ще не розуміють тяжкі реалії сьогодення, але цей випадок доводить, що насправді, діти готові робити добрі справи для тих, хто їх потребує. Також, було приємно, коли в останній вечір перед тим, як подарунки мали відвозитися до будинку дитини, до офісу прийшов чоловік та приніс багато дитячих речей. Насамперед хочеться подякувати кожному, хто будь-яким чином долучилися до акції та допомогли дітям відчути справжнє свято! Тож, давайте робити добрі справи кожного дня свого життя!

Світлана ПИЩИТА, голова
Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій


Bookmark and Share