Ужгородський коньячний завод та СМС почали виплачувати стимулюючі стипендії для студентів УжНУ


Згідно проекту, розробленим СМС ще у березні, передбачається виплата стипендій студентам-сиротам та напівсиротам, яка становить 300 грн. Стипендія складається з двох частин. Перша вплачується як матеріальна допомога, а друга — як стимулююча. Тобто, чим краще вчитиметься студент, тим більшу стипендію він отримуватиме. Передбачається диференціація виплат для сиріт та напівсиріт. Наприклад, студент-напівсирота додатково до матеріальної допомоги, в разі складання сесії з оцінкою не нижче середнього балу «добре», отримує 100 грн., 200 — в разі складання сесії на «відмінно». Проект було презентовано у серпні, після остаточного погодження домовленостей між сторонами.

Фінансування довгострокового проекту взяв на себе Ужгородський коньячний завод, який очолює депутат Закарпатської обласної ради від СПУ Володимир Гісем. Організаційну роботу виконала Закарпатська Спілка молодих соціалістів.

Як зазначив директор ОП УКЗ, депутат обласної ради від СПУ Володимир Гісем, проект, презентований ще в серпні, почав працювати у грудні з низки причин, в першу чергу організаційних. Так, наприклад, чимало часу зайняв підрахунок бюджету проекту, відповідні бухгалтерські нарахування тощо. «Але, — каже Володимир Гісем, — головне почати. Надалі таких затримок не буде і проект працюватиме в стабільному режимі». Василь Граб, голова ЗОО СМС, організації-співініціатора проекту, додав, що затримка викликана і проведенням передвиборчої кампанії. «Ми не могли розпочати виплату, оскільки це б розцінили як підкуп виборців», — сказав він.

Проректор з навчально-виховної роботи Ольга Гвоздяк висловила сподівання, що ця стипендія справді позитивно вплине на рівень навчання та прагнення студентів до кращих результатів.

Вручивши кожному з 65-ти студентів банківські картки, Володимир Гісем привітав молодь з наступаючими святами, побажав успіхів у навчанні й пообіцяв з часом подбати про збільшення розміру згаданих стипендій.

Ще у березні 2007 Спілка молодих соціалістів Закарпаття та депутат облради Володимир Гісем ініціювали створення спеціальних стипендій для студентів-сиріт та напівсиріт Ужгородського національного університету з метою покращення соціального забезпечення та мотивування до навчання. Хоча тоді більшість скептиків оцінили таку ініціативу як дешевий піар-хід…

Bookmark and Share