Міносвіти запровадило обмеження для вступу до ВНЗ


Відтепер випускник школи зможе одночасно подати свої документи лише на дев’ять факультетів, максимально по три в один навчальний заклад.

Зокрема директор Львівського регіонального центру оцінювання освіти Лариса Середяк розповіла, що були випадки, коли абітурієнт одночасно подавав документи на дванадцять факультетів одного вузу, і це викликало технічні труднощі.

Чиновник також повідомила, що з 60 тисяч потенційних вступників Львівської, Волинської та Рівненської областей на зовнішнє тестування поки що зареєструвалася лише третина.

Таку низьку активність випускників Середяк пояснює двома причинами - більшість вищих навчальних закладів досі не вивісили списки необхідних предметів для вступу. Окрім цього, на Львівщині гостра проблема з паспортними бланками, зауважує директор центру, і випускники не можуть отримати паспорт, який потрібен на реєстрацію.

Під час самого тестування, яке відбуватиметься у квітні-травні, діти з вадами зору можуть розраховувати на певні пільги, повідомила Середяк. Вони отримають більше часу на відповіді. На скільки більше, ще не визначено. А нагляд за тестовими зошитами здійснюватиме державна служба охорони.Bookmark and Share