Заклади освіти, які не дають високих знань, будуть закриті


Зараз у державі функціонує багато закладів освіти, які не дають учням та студентам грунтовних знань і випускають у світ спеціалістів доволі сумнівної якості. Скаржаться на це і батьки, які безрезультатно «вбухали» купу грошей у навчання улюбленого дитяти, і самі горе-випускники, яким нічим похвалитися, окрім новенького диплома.
Особливо це стосується приватних ВНЗ, випускники яких не можуть влаштуватись на нормальну роботу та працювати за спеціальністю. Тож міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко налаштований досить войовниче — протягом найближчого року він збирається здійснити «велику чистку» і позбавити ліцензій ті заклади, що не мають права на роботу: «Ми будемо зміцнювати стовбурові вузи, а сухі нежиттєздатні гілки маємо безжально відпилювати. Будемо закривати і приватні, і державні заклади освіти, якщо вони не відповідають стандартним вимогам». Державна акредитаційна комісія, очолювана паном Ніколаєнком, вже закрила більше трьох десятків таких «підгнилих» закладів, і це — тільки початок. Міністр передбачає, що налякані ректори-директори намагатимуться задобрити або ж залякати сувору комісію, тому відразу попередив: ніяких хабарів він не візьме і лякатися не збирається. Тож чекайте ревізора...

Із повідомлень більш приємних — міністр освіти запевнив, що цього року виведе середню зарплату освітян на вищий рівень. З першого квітня вчителі будуть отримувати на 10-11 відсотків більше, ніж у березні, ще 7 відсотків додасться у липні, наступна прибавка очікує на педагогів у вересні. Крім того, в бюджеті поки «гуляє» півтора мільярда гривень, запланованих на збереження міжпосадових співвідношень (щоби науковець заробляв не менше від прибиральниці, коли остання отримає суттєве підвищення зарплати).

До речі, змін зазнають не лише зарплати педагогів, а й підручники, календарні плани і навіть система вступних іспитів (звичайні екзамени будуть замінені тестуванням). Стосовно пропозиції ввести до шкільної програми уроки християнства, як це збирається зробити Росія, то її українське міністерство відхилило. Ідея начебто непогана — діти змалку вивчатимуть біблійні історії та заповіді, за якими живуть християни, зрештою, боятимуться Божої кари, тому й бешкетуватимуть менше. Але існують інші, об`єктивні причини, через які уроки християнства в українських школах не з`являться. Як зауважив Станіслав Ніколаєнко, сьогодні в нашій державі живуть представники 134 націй та народностей і, природно, вони сповідують різні релігії. Тож неважко уявити реакцію мусульман чи, скажімо, іудеїв, коли вони дізнаються про нав`язування чужої вiри їхній дитині. І батьки матимуть рацію, коли виступатимуть проти цього. В Україні церква відокремлена від держави, а «мудрого, доброго, вiчного» школярі можуть навчитися і на уроках етики, які зараз запроваджуються у п`ятому класі. Ходити ж на релігiйні заняття діти можуть і в позаурочний час — звісно, якщо батьки про це знають.

Наталя РОТАЙ, "УМ"

Bookmark and Share