Робітники не здавалися. А адміністрація була вимушена „із власної волі” платити за понаднормові години та давати відпустки студентам


Біля супермаркету Metro Cash & Carry на Петрівці о 14:00 30 грудня почнеться акція на підтримку звільненого профспілкового активіста Володимира Дем'яна. Захід проводить київська організація профспілки „Захист праці”. Розташування супермаркету див. на карті:http://wikimapia.org/#lat=50.486893&lon=30.517273&z=15&l=0&m=a&v=2ПЕРЕД ТИМ, ЯК КУПУВАТИ У ЦЬОМУ СУПЕРМАРКЕТІ... ПОДУМАЙТЕ

Metro Cash&Carry працює на українському ринку з 2002 року. Компанія досягла певних фінансових успіхів, але не хоче поважати тих, чиєю працею вони мають завдячувати своїм прибуткам.


У лютому 2007 року на підприємстві був створений осередок профспілки „Захист праці”. Після цього адміністрація розпочала чинити тиск на працівників, що виступають за свої права. Керівництво охорони фірми намагалося за допомогою міліції звести рахунки із окремими представниками профспілки. Втім, суд визнав відсутнім склад правопорушення.


Потім лідеру осередку Володимиру Дем'яну погрожували у службових приміщеннях бейсбольною битою. Адміністрація та керівництво охорони чинило моральний тиск на членів профспілки. До центральних органів профоб’єднання UNI писали кляузи. Керівництво профспілки звинувачували мало не у фашизмі. Це робилося для того, щоб дискредитувати українську філію, адже неповага до жінок, ксенофобія чи расизм визнані проблемами, що шкодять профспілковому руху. Втім, у центральних органах федерації не повірили цим сумнівним повідомленням.


Робітники не здавалися. А адміністрація була вимушена „із власної волі” платити за понаднормові години та давати відпустки студентам. Тобто просто виконувати прямі вимоги Кодексу законів про працю. На другий день після того, як Дем’ян подав пропозицію колдоговору адміністрації... його було звільнено.


Протягом грудня петицію на підтримку поновлення Володимира Дем’яна на роботі та звільнення з роботи переслідувачів незалежних профспілок Акселя Лухі, Михайла Завилова та Петера Трояна підписали десятки профспілкових, громадських та політичних організацій в Україні та за кордоном. Усі ті, хто вважає, що капітал не має права в ім'я прибутків нехтувати правами людей праці.


Тож подумайте перед тим, як іти і купувати товари у мережі Metro Cash&Carry, що не поважає своїх працівників.
Bookmark and Share