10 добрих справ спільними зусиллями


Така допомога стала можливою в рамках проекту Асоціації “Розвиток співробітництва НДО-бізнес-влада з метою підвищення ефективності вирішення соціальних проблем у Волинській області”, що реалізовувався в 2007 році в рамках Програми “Громадські ініціативи у Східній Європі” Фонду імені Стефана Баторія (Польща). Як наслідок – відбулася газифікація фульдшерсько-акушерського пункту в с. Ворокомле Камінь-Каширського району, встановлення інтернет-зв’язку в школі с. Стара Лішня Іваничівського району, облаштування дитячих і спортивних майданчиків у селах та містах Волині, зон відпочинку тощо.

Керівник апарату Іваничівської районної адміністрації Олег Шимонович вважає, що «не все так погано у цій державі», головне – аби люди зрозуміли, що вони не безсилі, що потрібна їх ініціатива і бажання змін.

Щоправда, пан Шимонович із сумом констатував, що подібні ініціативи зреалізуються не в кожному селі, бо сьогодні внаслідок заробітчанства існує брак лідерів.

Можливо, саме віри і не вистачило тим ініціаторам, які відмовилися від втілення своїх ідей. Зокрема, необлаштованими зосталися сквер пам’яті на місці, де нібито колись перебував відомий польський письменник Болеслав Прус (с. Машів), сільська бібліотека та ще один дитячий майданчик на Турійщині.

Керівник проекту Петро Верзун вважає, що вони «не готові були працювати на визначених умовах», що бракувало «бухгалтерських і правових знань» і що грамотному впровадженню громадських ініціатив потрібно вчити. Проте, навіть не зважаючи на це, «вдалося зініціювати більше, ніж сподівалися». На розгляд оргкомітету конкурсу надійшло 25 проектів, з яких підтримано було 14 і реалізовано 10 на суму 24 тис. грн. «Ми довели, що спільними зусиллями зможемо зробити не тільки 10 добрих справ», – зазначив Петро Верзун.

Джерело : Волинський прес-клуб
Автор : Богдана Стельмах


Bookmark and Share