Молодь заговорила про свої проблеми через кіно


Проект "Посилення демократичного голосу молоді шляхом створення та розвитку молодіжного медіа-клубу громади міста Херсона", який реалізовується спільно із молодіжною організацією "Нова генерація", - не виключення. Фінансову підтримку проекту надав Європейський Союз. Змістом та ходом реалізації проекту поділились менеджер проекту Наталя Астасьєва та виконавчий директор "Нової генерації" Оксана Агаркова.

Мета проекту - дати молоді можливість говорити про свої проблеми. Починаючи з весни цього року, відібраних учасників - громадських активістів, студентів та інших неординарних особистостей - навчають знімати відео - фільми та ролики, в яких молодь висловлює свої погляди на життя. Для цього два тренери використовують різну методику, зокрема, перегляд фільмів, які стали класикою жанрів, а також виконання домашнього завдання. Як правило, воно має досить практичні виміри - наприклад, треба зняти ролик про людські риси. Далі - перегляд та обговорення всією групою. Наталя Астасьєва розповіла - нещодавно був знятий фільм про життя міста. Він складався із невеликих частин, які були напрацьовані різними учасниками. Молодь розповіла про найбільш актуальні теми, якими живуть херсонці - відсутність громадських туалетів, хамство, житло, масові гуляння... Як виявилося із дослідження "Нової генерації" на тему "Чи комфортно жити в Херсоні?" - молодь найбільше стурбована проблемами культури.

До речі, в учасників медіа-клубу вже є свої перемоги. Цього року вони виграли 1 місце на фестивалі дитячого і молодіжного кіно "Кришталеві джерела" в номінації "ігрове кіно". Цю премію вони здобули завдяки фільму "Бюрократ". Це незвичайне авторське кіно. В такій формі раніше ніхто не працював, оскільки фільм має 15 творців. Його знімали різні люди з різними поглядами, але спільною темою - показати свій погляд на чиновників. Ще одна умова - має бути лише один план. Нині цей фільм демонструють у навчальних закладах, після чого пропонують студентам заповнити спеціальну анкету, в якій молодь пропонує свої варіанти вирішення проблеми.

Проект триватиме до травня 2008 року. Після цього молоді активісти планують лобіювати перед місцевою владою створення постійно діючого медіа-клубу, оскільки він дає можливість у доступній і цікавій формі висловлюватися про проблеми, які турбують молодь. Хто знає, чи матиме Україна за результатами проекту нових талановитих режисерів та акторів, але як мінімум половина учасників уже придбала собі відео-камери.

Джерело : Громадський простір

Автор : Любов Єремічева для "Громадського простору"

Bookmark and Share