«Вибори голови студентського профкому: звершилось!»


В головному корпусі Волинського державного університету ім. Лесі Українки 12 квітня 2005р. о 15:00 розпочалися вибори голови студентського профкому університету. На них були присутні, ректор ВДУ ім. Лесі Українки Олексеюк І.Д., тепер уже колишній голова профкому Федь О.А., голова Профспілок України у Волинській області Карпомиз І.І., делегати з усіх факультетів, члени профспілки, гості. Серед них – чимало представників громадських організацій, зокрема волинської організації «Національний Альянс».
Варто зазначити, що саме після зустрічі представників Національного Альянсу з ректоратом ВДУ ім. Лесі Українки почалася перереєстрація членів студентської профспілки. До цього часу переважна більшість студентів автоматично зараховувалися до профспілки, хоча не писали заяви на вступ. Це означає, що керівництво профкому студентів та його бухгалтерія незаконно знімали 1% як профспілковий внесок зі всіх студентів, які навчаються на денній державній формі навчання. У зв’язку з цим подано заяви в СБУ, МВС та прокуратуру з проханням перевірити, чи була законною діяльність Федя О.А. на посаді голови студентського профкому. Під час акції «Що таке Федізм?»(28 березня 2005р.) та пікетування головного корпусу ВДУ ім. Лесі Українки (6 квітня 2005р.) студентів закликали бути активними і не допустити Федя О.А. на черговий термін, а обрати молоду, ініціативну людину, котра розуміє проблеми та інтереси студентства і буде сприяти їх вирішенню в подальшому. Паралельно відбувався збір підписів щодо висловлення недовіри Федю О.А. на факультетах університету.
Важливою подією стала зустріч з головою Профспілок України у Волинській області Іваном Івановичем Карпомизом 11 квітня 2005року. Він повідомив, що роботу Федя О.А. визнано незадовільною, за що йому буде оголошено догану і рекомендовано не балатуватися на черговий термін.
На початку конференції присутні прослухали звіт голови студентського профкому Федя О.А. Щоправда про конкретні результати діяльності говорилося дуже мало, більше уваги Федь О.А. звернув на проблемні питання, котрі доведеться вирішувати новому керівнику. Тож не дивно, що за доповіддю прослідував шквал запитань, на які пан Федь не дав чіткої відповіді. Голова студентської контрольно-ревізійної комісії у своєму звіті повідомила, що у роботі профкому за останні п’ять років суттєвих порушень не виявлено, хоча у заключному протоколі контрольно-ревізійної комісії Профспілок України у Волинській області йдеться про грубі порушення та догану.
Спроба надати оцінку діяльності профкому перетворилася у запальну дискусію. Єдиної думки не було, однак більшістю голосів роботу Федя О.А. таки визнали задовільною.
Щодо нового голови профкому, то на цю посаду претендувало двоє: студент V курсу історичного факультету Михайло Шелеп та п’ятикурсник біологічного факультету Роман Каліщук, кожен з яких мав свою програму дій. Волинська організація «Національний Альянс» не висувала свого кандидата, бо мала на меті проведення чистих та прозорих виборів. Після підрахунку результатів голосування виявилося, що Роман Каліщук набрав 52 голоси, а Михайло Шелеп – 53, одна людина проголосувала проти обох. Оскільки згідно статуту про вибори переможець повинен набрати 50% плюс ще один голос, а за Михайла віддало голоси 50% електорату, то відбулося переголосування. За його результатами зі 101 делегата 49 голосів отримав Роман Каліщук, а Михайло Шелеп – 51, одна людина проголосувала проти обох. Отже, після напруженого шестигодинного «марафону» новим головою студентського профкому став Михайло Шелеп.
На цьому Національний Альянс завершив свою кампанію «Що таке Федізм?», але продовжуватиме контролювати законність діяльності нового студентського профкому.

Лишневець Тетяна
тел. +38-097-963-58-01

Bookmark and Share