Правозахисники захистять дітей з благодійного фонду «Світлий Дом»


Молодіжний Правозахисний Рух – Україна (надалі - МПР-Україна) висловлює занепокоєння з приводу ситуації, яка склалася з Одеським міським благодійним фондом соціальної підтримки знедолених дітей, підлітків та юнацтва «Світлий Дом».

За останні півроку благодійний фонд «Світлий Дом» пройшов більше десятка перевірок контролюючих органів із значними порушеннями вимог чинного законодавства. За результатами перевірок порушень у діяльності ОМБФ «Світлий Дом» не було зафіксовано. Водночас окремі представники державних органів регулярно розповсюджують, у тому числі у своїх документах, недостовірну інформацію про численні порушення в діяльності ОМБФ «Світлий Дом».

На чисельні скарги ОМБФ «Світлий Дом» посадовими особами державних органів, в т.ч. органами прокуратури, службами у справах дітей, органами опіки та піклування, органами УМВС, всупереч вимогам закону, відповіді не надаються. Наразі триває кілька судових процесів проти незаконних дій посадових осіб, перевищення ними своїх службових повноважень та поширення недостовірної інформації.

Вважаємо, що такі дії корумпованих посадовців органів державної влади перешкоджають діяльності благодійного фонду та фактично погіршують стан дітей. Тому «Молодіжний Правозахисний Рух - Україна» оголошує про взяття під захист ОМБФ «Світлий Дом». У випадку продовження спроб перешкодити діяльності ОМБФ «Світлий Дом», що має на меті заволодіти земельною ділянкою в центрі Одеси, на якій розташований фонд, МПР-Україна розпочне на всеукраїнському та міжнародному рівнях кампанію з захисту та притягнення до відповідальності як осіб – замовників, так посадових осіб – виконавців.

Довідково:

Неповнолітні в ОМБФ «Світлий Дом» отримують благодійну допомогу у вигляді харчування, проживання, необхідного одягу, медичної та правової допомоги, що повністю відповідає Статуту благодійного фонду, ст. 4 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації», ст. 52 Конституції України, щодо заохочення та підтримки державою благодійницької діяльності відносно дітей. Про кожного неповнолітнього, що отримує благодійну допомогу в ОМБФ «Світлий Дом», сповіщаються органи у справах неповнолітніх, органи УМВС.
ОМБФ «Світлий Дом» знаходиться за адресою – м.Одеса, вул. Базарна, 2/1.
Р/с, № 26000301455546 в ОЦО ПіБ, МФО 328135, код ОКПО 23873682, отримувач ОМБФ "Світлий Дім",благодійний внесок.Bookmark and Share