Народна дипломатія НДЛМ


Батумі є столицею Аджарської автономної республіки, яка є складовою Грузії. Місто розташоване на самому березі Чорного моря та є всесвітньо відомим курортом, на якому відпочивала безліч знаменитих особистостей.
Даний візит став проявом так званої народної дипломатії, коли представники та лідери громадських і муніципальних кіл відвідують інші країни задля зміцнення дружби між народами та здійснення спільних проектів.
Українці мали низку зустрічей на самому високому рівні: з Главою уряду Аджарії п. Лєваном Варшаломідзе, мером Батумі п. Робертом Чхеїдзе, генеральним консулом України в Батумі п. Володимиром Бондаренком, іншими посадовцями та політиками.
Відвідини Батумі стали можливими завдяки участі влітку 2007 року молодіжної делегації з грузинської Аджарії в фіналі міжнародного мульти-фестивалю „Студентська республіка” під Севастополем. Тоді грузини з гурту „Diamond” подарували українцям чудові фрагменти з вистави „Notre-dame de Paris”.
Як відомо, у 2007 році НДЛМ взяла курс на розширення Студреспубліки та окремих її фестивалів до рамок міжнародної програми. Тому організація радо відгукнулася на запрошення грузинських друзів відвідати Батумі.
НДЛМівці привезли до Грузії два підготовлених проекти, які презентували перед ЗМІ, студентами, молодіжними лідерами та представниками влади - власне, „Студентську республіку” та Міжнародний конкурс краси серед студенток „Перша леді”.
Разом із П.Вікнянським і В.Заверухою Аджарію відвідав заступник Тернопільського міського голови-керуючий справами Леонід Бицюра, адже один із головних організаторів візиту талановитий грузинський студент Давид Хаджишвілі зараз навчається у Тернополі.
Як підсумок було отримано не лише дуже багато позитивних емоцій від красот Батумі, але і досягнуто домовленості на владному та громадському рівнях про наміри щодо проведення у 2008 році в Батумі унікального міжнародного конкурсу краси серед студенток „Перша леді” та „Студентської республіки” для грузинських студентів.
Також було підписано протоколи про співробітництво між НДЛМ і представництвом державного центру фольклору Аджарії та Молодіжним штабом прихильників кандидата в президенти Грузії Міхаіла Саакашвілі (керівниця – Ніно Лорткіпанідзе).
У неформальній обстановці українці мали змогу неодноразово відчути всю незрівняну гостинність грузинів: пригощалися різноманітними смачної стравами та напоями грузинської кухні, навчалися грузинським традиціям тостування та співу.

Прес-служба НДЛМ


Bookmark and Share