16 лютого 2006 року відбулися вибори Студентської колегії Миколаївського державного гуманітарного університет ім. П. Могили


Бідолашні нещодавно пофарбовані стіни університету майоріли різноманітними листівками, агітками, програмами кандидатів. При чому, потрібно зазначити, активна агітація розпочалася лише за тиждень до виборів. Напевно, це пов’язано з тим, що виборчі фонди кандидатів обмежуються розмірами стипендії. Вливання додаткових коштів від впливових посадових осіб, або бізнес-структур на виборах у „Могилянці” не було. Наглядна агітація – виявилася єдиним джерелом донесення інформації до студентів. Кандидати не скористалися можливістю провести якійсь мітинг, або зустрічі з виборцями, масові акції, не говорячи вже про концерти зірок хоча б „могилянського” масштабу.

Але звинувачувати у пасивності кандидатів теж не варто, адже окрім передвиборчої кампанії потрібно було ще ходити на пари, готуватися до семінарів, контрольних і самостійних робіт і т.ін. Уже добре, що вони хоча б написали програми і самі для себе усвідомили, що таке студентське самоврядування і навіщо воно їм потрібно.

Дебати

13 лютого 2006 року в ауд. 4-104, за сприянням Молодіжного прес-клубу „Вагант”, пройшли дебати між кандидатами на посаду Голови Студентської колегії. Ведуча – Крістіна Бердинських (прес-секретар МДГУ ім. П. Могили і голова Молодіжного прес-клубу „Вагант”).
Бажаючих послухати програми кандидатів і побачити як власне вони виглядають, виявилося небагато (чоловік 30-40, враховуючи, що кількість студентів в університеті понад 2000). Проте дебатами у „Могилянці” зацікавились студенти з інших вузів, які прийшли подивитися на молодіжних лідерів, що можливо у майбутньому стануть їх партнерами по міжвузівським проектам.

Формат проведення дебатів визначався таким чином, щоб у ході проведення виявилися риси лідерського характеру кандидатів – вміння знаходити вихід зі складних ситуацій, дискутувати з опонентами, відповідати на запитання виборців.

У першій частині кандидати презентували основні положення своїх передвиборчих програм. Аудиторія не залишилася байдужою до гучномовних виступів. Виборців хвилювали, знову ж таки, ціни у їдальні, соціально-психологічні проекти, що бажають реалізувати новообрана Студколегія, незалежність студентської преси не лише від адміністрації вузу, але й від органу студентського самоврядування.

Наступне завдання для Людмили Бойченко, Олександра Поліщука і Юрія Чинякова (саме так звуть кандидатів на посаду Голови Студентської колегії) полягало у розгляді проблемної ситуації зі студентського життя університету. Ситуації торкалися захисту прав студентів (відрахування і поновлення студентів), проблем із поселенням у гуртожитки та організацією дозвілля.

Поки кандидати готувалися до відповідей, аудиторії представили і кандидатів на посаду членів Студентської колегії (хоча на дебати прийшли лише половина зареєстрованих кандидатів). Нагадуємо, охочих поборотися за це місце виявилося 13, а обраними будуть лише 8 студентів. Майбутні члени Студентської колегії теж активно брали участь у дискусії, напевно тому, що їм потрібно буде працювати з новим лідером і краще заздалегідь визначити його позитивні і негативні риси характеру.

У заключному слові, кандидати звернулися до виборців, з одним єдиним проханням – прийти на виборчу дільницю 16 лютого 2006 року і зробити свій вибір.

Якщо робити висновки стосовно дебатів, що відбулися, то до плюсів можна віднести: безпосередній контакт з аудиторію (як вже зазначалося вище, більшість запитань ставили присутні студенти, які не боялися супроводжувати виступи кандидатів словами на кшталт „ти, хлопче своєю відповіддю вже програв” чи „о, кльово, я хочу, щоб в нашому університеті, щоб подібне функціонувало”), дискусія з проблемних тем (про їдальню і гуртожитки гаряче висловлювалися всі кандидати), до мінусів: виступи самих кандидатів, оцінки яким будуть давати виборці 16 лютого 2006 року.

День виборів

Сама процедура голосування 16 лютого, вразила своїми масштабами. 9 столів біля приймальні ректора, де сиділи члени ЦВК, не могли не впасти в очі кожному перехожому. Деякі студенти у день головування вперше дізналися, що проходять вибори і що когось кудись обирають, але все ж таки проголосували.

Кабінок для таємного голосування не було. Їх, у якійсь мірі, замінили підвіконня. Неодноразово спостерігалися випадки, коли ціла група студентів консультувалася за кого ж віддати свій дорогоцінний голос. Випадків викрадення бюлетенів чи масової фальсифікації не помітили, хоча кому помічати? Адже офіційних спостерігачів призначено не було.

Незрозуміло чому, наприклад, студенти-соціологи не скористалися можливістю застосувати свої знання на практиці – провести опитування громадської думки напередодні виборів, чи екзіт-пол на виході з дільниці.

Результати

Голова Студентської колегії – Чиняков Юрій, студент 3-го курсу факультету економічних наук (набрав 345 голосів, конкуренти Бойченко Людмила – 239 голосів, Поліщук Олександр - 212).

Члени Студентської колегії:
1.Бабчук Жанна – 142 голоси;
2.Горбатко Альона – 106 голосів;
3.Ремезов Дмитро – 106 голосів;
4.Миронов Юрій – 71 голос;
5.Бойко Катерина – 66 голосів;
6.Мартинова Віталія – 58 голосів;
7.Крачун Тетяна – 44 голоси;
8.Береславець Олена – 39 голосів;
9.Гомонюк Євген – 39 голосів.

Активність виборців
№ – Факультет/спеціальність – Загальна чисельність студентів у списках – Явка на вибори
1.Економічних наук 387 164
2.Комп’ютерних наук 438 106
3.Політологія 235 122
4.Соціологія 274 74
5.Міжнародні відносини 107 49
6.Іноземна філологія 265 90
7.Правничих наук 265 148
8.Екологія 129 23
9.Медичні прилади 147 50
Загальна кількість 2247 826

Незважаючи на те, що можна було б додати ще багато цікавого у вибори по-могилянськи, вони все ж таки виправдали сподівання організаторів (ініціативної групи під головуванням А.І. Гашкової) і всіх учасників перегонів. Студентське життя університету, у період проведення передвиборчої кампанії, активізувалося, це помітили як самі „могилянці”, так і гості університету, які постійно запитували „а що у Вас тут відбувається?” Сподіваємось, Студентська колегія буде так само активно діяти протягом навчального року і не дасть забути про своє існування.

Крістіна Бердинських, Миколаївський молодіжний портал


Bookmark and Share