Україна виділить на тестування більше 100 млн грн


За його словами, на реалізацію цього завдання проектом держбюджету-2008 передбачене виділення 51 млн грн. Крім того, в І півріччі 2008 року із цією метою передбачається додатково виділити ще 52 млн грн. "Це дозволить покінчити з корупцією при здачі іспитів", - відзначив І.Васюник.

Відзначимо, що Президент України Віктор Ющенко раніше неодноразово заявляв про необхідність введення тестування в масштабах всієї країни. На думку президента, такі заходи дозволять перемогти корупцію в системі освіти.

А 28 листопада 2007 року президент направив листа до Кабінету міністрів із проханням вжити вичерпних заходів щодо вирішення проблемних питань із метою стовідсоткового охоплення в 2008 році зовнішньою незалежною оцінкою навчальних досягнень випускників системи загальної середньої освіти, які бажають поступити до вищих навчальних закладів. В.Ющенко також висловив переконання, що проведена робота й отриманий досвід дають підстави зробити висновок, що в 2008 р. в Україні може бути впроваджене загальнонаціональне обов'язкове зовнішнє тестування для всіх випускників, які бажають поступити до вищих навчальних закладів.

У свою чергу директор Харківського регіонального центру оцінки якості освіти Олександр Сидоренко в жовтні 2007 року повідомив, що без сертифіката про проходження зовнішнього незалежного тестування вступ до будь-якого вищого навчального закладу України в 2008 р. буде неможливим. За його словами, наступного року вступні іспити проводитися не будуть, виключеннями стануть лише вищі навчальні заклади із творчою спрямованістю.

Нагадаємо, в 2006 році за програмою незалежного тестування до ВНЗ поступили 41 тис. абітурієнтів, а в 2007 році - 116 тис.Bookmark and Share