Сироти відстоюють права


Члени Громадсько-молодіжної організації, а саме сирітська молодь колишні вихованці інтернат них закладів Тернопільщини, підготували лист до Верховного суду з прав людини щодо порушення їхніх конституційних прав на житло.

Причиною таких дій сиріт стало неодноразове звернення до представників виконавчої влади, щоб питання забезпечення житлом сиріт після випуску з навчальних закладів було вирішеним. Але дії влади не сприяють позитивним змінам і призводять до негативних наслідків, як бомжування, що в свою чергу заставляє молоде покоління йти на непередбачені дії як наркоманія, проституція і в кінцевому результаті тюрма.

Даним повідомлення є привернути громадськість всіє регіонів України і підняти дану проблему, щоб дітей-сиріт було почуто у владних кабінетах. Негативну думку складає те, що державна допомога спрямовується на цукерки та інші ласощі для дітей-сиріт, коли глобальною проблемою є життя таких дітей після інтернатних закладів.

Один з багатьох негативних випадків, що трапився з «Братерство сиріт»: своїми власними розумом і наполегливістю сироти створили Центр адаптації дітей-сиріт в м.Тернополі. Приміщення площею 90 кв.м. виділив попередній мер міста пан Кучеренко. Закупили усе необхідне обладнання для створення необхідних умов для навчання і проведення вільного часу дітей-сиріт: 8 комп`ютерів із сучасними технологіями, два копіювальні апарати, диван, 25 крісел, 8 столів офісних, телевізор, відеомагнітофон, кавоварку, 2 електрочайники. Власними силами зробили комфортний осередок для зустрічей, вклавши чимало залучених ресурсів. Як тільки це все побачили владні структури нашого міста Тернополя, побачили і почули з засобів масової інформації про заходи, які Братерство сиріт проводило для дітей-сиріт, пішли певні підставні особи влади в атаку, щоб знищити установу, яка виконує те, чого державні структури не роблять. Все це стало результатом того, що місцева влада забрали просторе приміщення «Братерство сиріт», а суд м.Тернополя через своїх виконавців виніс все договартісне майно надвір, запломбували приміщення і, нехтуючи простими правилами, скинули все на машину і відвезли на склади, тим самим припинили діяльність молодої організації «Братерство сиріт». Після кількох місяців судової тяганини, організація отримала приміщення, яке зараз має 36 кв.м. та перевезли вже напівзнищене майно зі складів, які перебували в антисанітарних умовах. Прохання залучити комісію з передачі майна виявилися марними. Суд до цих пір тягне справу.

Власні роздуми та пропозиції надсилайте до організації:
«Братерство сиріт»
м. Тернопіль 46001
вул. Шевченка 23, офіс 69
e-mail: nazardc@yahoo.com

Джерело : Братерство сиріт
www.civicua.org

Bookmark and Share