Про "громадські слухання", дитячий майданчик, корупцію та підліткове виховання


Не спиться... Спати не можу... Не можу спати...

Напередодні, 2 листопада, відбулися "громадські слухання" - ноу-хау теперішньої міської влади. Міський голова зібрав жителів навколишніх будинків вулиць Пушкіна та Грушевського, щоб укотре почути від них, як бути з дитячим майданчиком, який стоїть нині пустирем в центрі Долини. Для нової міської влади - нова проблема, а для жителів цього мікрорайону старі відновлені рани, попсуті нерви та безсонні ночі.

Повернуся в "історію" цієї історії. 2000 рік. Податкова інспекція в особі Ірини Вороніної, тодішнього керівника оДПІ, на території дитячого майданчика, який межує з будівлею податкової інспекції, вирішила спорудити гараж для автотранспорту своєї установи. Вирішила і зробила... Вирили котлован під фудамент, заклали бетонні блоки. Швидко вирили, швидко заклали. Але тут з'явилися люди... Ті люди, що живуть довкола цього майданчика. Як з ними бути? Адже вони не хочуть гаража в самому центрі житлового масиву. Міська рада почала ті самі "громадські слухання", хоча тоді, в 2000 - 2001 роках, це так не називалось. Тоді ж з'ясувалося, що жодного дозволу на проведення будівельних робіт у податкової інспекції не має. Здавалося б, що немає дозволу - немає і проблеми. Можливо, за таке самочинство хтось мав і відповісти. Але не тут то було. На скільки пригадується, терміново скликалась сесія міської ради. Прийшли також жителі мікрорайону. Стояло питання дати дозвіл на виготовлення технічної документації на будівництво гаража. Зауважте, про виділення земельної ділянки і видачу акту про землекористування мова навіть не велась. На запитання жителів: "Навіщо це робиться?", Володимир Стецко, тодішній міський голова, відповів запитанням: "А як бути податковій, коли вони вже вирили котлован і встановили блоки?" Сесія була скандальною, образливою на всі боки. Депутати голосували по-різному, але рішення про виготовлення проекту прийняли. І все. І не більше.

"Влади" міняються, а люди живуть далі в тих самих містах, в тих самих мікрорайонах, в тих самих будинках, квартирах... І при кожній зміні влади в Долині виникає та сама ситуація. Для влади - головна біль, а для жителів - головна біль, плюс зіпсуті нерви, плюс безсонні ночі і постійне відчуття тривоги: "Кому ще захочеться полакомитися цим ласим кусочком землі в центрі міста?" За цей час вже змінилися три міських голови. Кожен з них по-свойому пробував розв'язати даний конфлікт. А відповідь проста, як туга шкіра барабана: "Не вигадуйте колеса - відновіть дитячий майданчик, поверніть його дітям." І будьте певні, за таке рішення подякують вам не тільки жителі вулиць Пушкіна та Грушевського, адже все, що роблять наші діти на цьому майданчикові нині - це те, що ловлять жаб у тій "новобудові", яку свого часу подарувала нам податкова. Інші ж діти, створюючи неспокій для батьків, організовують своє дозвілля на заповнених автотранспортом вулицях міста.

За ці роки на цьому майданчику пробували облаштуватися і той "сумнозвісний" гараж податкової, і церква, і стоянка для автотранспорту. Сьогодні нова пропозиція податкової - будівництво багатоповерхового будинку... і дитячого майданчика. Але не ображайтеся дорогі податківці - ми не віримо. Коли, свого часу, ви "будували" гараж, то також обіцяли відновити майданчик. Сім років минуло... Це по-перше. По-друге. Будучи міським головою, Василь Романюк обіцяв, що відновить цю територію для дітей. Пригадую казав: "Дайте можливість провести Бойківський фестиваль, а після цього візьмемося за майданчик". Про Бойківський фестиваль вже давно забули, а майданчика як не було, так і не має. Сьогодні вже третій голова з новою пропозицією податкової. А ось тут починається корупція. Поясню. Прозвучала тема будівництва житлового будинку і з'ясувалося, що Долинська об'єднана державна податкова інспекція має акт на відведення земельної ділянки під будівництво гаража в 19 соток. Питання: "Звідки він з'явився, цей акт?" Питання до депутатів міської ради попередніх скликань: "Ви, пані Зоряно Костур, чи Ви, пане Олеже Андріїшине, чи Ви, пане Михайле Миннику, чи, можливо, ще хто - приймали рішення про відведення земельної ділянки під будівництво гаража на дитячому майданчику в центрі Брочкова для Долинської оДПІ?" Питання також до голови Долинської районної ради, до начальника відділу Служби Безпеки України в Долинському районі, до Долинського міжрайонного прокурора: "Яким чином Долинська податкова отримала акт на землю?Землю дитячого майданчика. Як це поєднується з українським законодавством? І хто за це повинен відповісти?" Я знаю, що преса - четверта влада. Тож користуючись цим правом, звертаюся до Вас - розберіться!

Свого часу, навчаючись в Київській Академії державного управління при Президентові України, у вересні 1996 року мені довелося проходити стажування в Парижі. Неподалік французького військового міністерства та Ейфелевої вежі, в самісінькому центрі міста, я бачив площадку, облаштовану простенькими спортивними гірками. Я бачив паризьких підлітків, які між собою змагалися, хто вище, дальше, чи екстравагантніше скочить з тих гірок на роликах. За цим дійством спостерігало близько двохсот парижан. Поруч я бачив батьків з дітьми трьох - семи років, що каталися на велосипедах, скейтах, тих самих роликах. Просте та красиве місце для відпочинку батьків з дітьми. Я бачив як "дихає" в Парижі сучасна молодіжна "тусовка". Підлітки спілкувалися між собою, поправляли один одному спортивне спорядження, підбадьорювали глядачів на оплески за вдалий стрибок, жартували. Наголошую, всі споруди надзичайно прості та дешеві: акуратно викладена бруківка, спортивні гірки, лавочки і все. Невже для нас на цій площадці біля податкової зробити щось подібне - така велика проблема? При чому, не будувати, а відновити те, що було створено в кінці сімдесятих років.

Ми сьогодні говоримо про ріст дитячої злочинності, про наркоманію, дитячий алкоголізм. При Долинській районній державній адміністрації працює цілий відділ, одним з завдань якого є вирішення питання дозвілля молоді. Статистичні дані щодо проведених заходів мало зроблять у вирішенні молодіжних проблем. Жива праця, організоване місце для дитячого та підліткового дозвілля зроблять більше, ніж будь-які бюрократичні звіти. І врешті-решт, дитячий майданчик виведе частину юнаків з підворотень та підвалів, де нині витрачається час. Ми прекрасно знаємо, в якому стані, в порівнянні з минулим, знаходяться центри позашкільного виховання в Долині, будь-то школа естетичного виховання, спортивна чи художня школи, будинок школяра чи станція юних техніків. Ці установи не здатні охопити всю молодь в Долині. Не вирішить до кінця проблему і дитячий майданчик біля податкової інспекції, але якщо хоча б одна дитина буде вирваною з кола, так званого, "вуличного впливу", то свою функцію ця територія виконуватиме.

І на сам кінець. На тих таки "громадських слуханнях" міські можновладці розводили руками, як відновити втрачене. Я не буду Вас вчити, шановна владо, але... Перше. Відгородіть майданчик від самовільного руху автотранспорту. Тобто, забийте дві-три труби, щоб на ньому не їздили нічні таксі, буси, грузові автомобілі, що шукають найкоротшого шляху до прилеглих будинків. Друге. Виготовіть проект майбутнього майданчика. Зробіть кошторис. Включіть суми в бюджет наступного року. Якщо кошторис більший за можливості бюджету, зверніться до нафтовиків. Вони також свого часу, коли будували житлові будинки на місці дитячого садочку, доклалися до того, що цей майданчик сьогодні в такому жалюгідному стані. Думаю, і долиняни погодяться допомогти як не коштами, то працею. Знаю одне - буде зроблена добра справа. Добра суспільна справа.

Руслан Богачов

Заступник голови Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"

автовыкуп

Bookmark and Share