Уряд затвердив порядок виплат при народженні дитини


Міністр праці та соціальної політики В’ячеслав Кириленко повідомив, що 9 квітня 2005 року уряд затвердив порядок виплат одноразової допомоги у зв’язку з народженням дитини. З 1 квітня 2005 року одноразова допомога при народженні дитини становитиме 8497 гривень і виплачуватиметься частинами протягом року.

Перша частина виплати у розмірі 9 прожиткових мінімумів, що становить 3384 грн., буде здійснюватись одразу після народження дитини. Решту грошей (5113,60 грн) мама буде отримувати готівкою, протягом 12 місяців. У перший місяць вона отримає допомогу у сумі прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років (376 грн). У наступні місяці виплата буде здійснюватися з підвищенням на 2,2%.

Оформити та отримати допомогу при народженні дитини можна буде по місцю роботи для працюючих (застрахованих), або в місцевих органах соціального захисту для непрацюючих (незастрахованих). Після оформлення допомоги непрацюючі громадяни (незастраховані) зможуть отримувати грошову допомогу поштою або у відділеннях банків.

Перелік необхідних документів залишається незмінним: заява, копія свідоцтва про народження дитини, довідка про народження дитини. Всі документи необхідно подати протягом шести місяців з дня народження дитини.

Підставами для припинення виплати можуть бути передача дитини на повне державне утримання, смерть дитини, позбавлення батьківських прав отримувача допомоги, відмова отримувача від виховання дитини, нецільове використання коштів та незабезпечення належних умов для виховання та утримання дитини, перебування отримувача в місцях позбавлення волі.

При цьому В’ячеслав Кириленко переконаний, що факти нецільового використання допомоги у зв’язку з народженням дитини будуть поодинокими.

“Наше міністерство виконає функцію контролю за цільовим використанням готівкових коштів, які буде отримувати сім’я. Завдання контролю буде покладене на державних соціальних інспекторів, органи праці та соціального захисту населення, органи у справах сім’ї, дітей та молоді та представників органів, що опікуються батьківськими правами”, - повідомив міністр.

Прес-служба Мінпраці

Bookmark and Share