Офіційний Казахстан своїми діями у ставленні до української молоді провокує міждержавний скандал


«Ми вважаємо, що є неприпустимими дії, що перешкоджають нашій чи будь-якій іншій організації здійснювати місію спостереження за виборами в Казахстані чи жодній іншій країні. Українські спостерігачі далеко не вперше в Республіці Казахстан, і жодного разу офіційний Казахстан не висував претензій до тієї інформації, яку надають вони щодо ситуації з виборчим процесом у країні. Це дає підстави нам сподіватися, що непорозуміння, що мали вже двічі місце в країні були не офіційною позицією влади Казахстану, а непорозумінням та бажанням деяких чиновників вислужитися перед Нурсултаном Назарбаєвим та його найближчим оточенням.

Ми, як представники організації, що бере активну участь у побудові громадянського суспільства в Україні, розуміємо незворотність демократичних змін, у т.ч. в Казахстані, але вважаємо, що міжнародні спостерігачі не несуть жодної загрози, їхня діяльність відбувається виключно в межах чинного та міжнародного права, і тому звертаємося до влади Казахстану припинити робити перешкоди в діяльності міжнародних спостерігачів з України, і застерігаємо від подібного у ставленні до спостерігачів з інших країн, що прибуватимуть на президентські вибори», – заявили Олександр Солонтай та Іван Шерстюк.

Довідка ЗІКу.

Іван Шерстюк – міжнародний спостерігач, якого незаконно затримали прикордонники Казахстану і звинуватили його у підробці паспорта громадянина України, що вже спростовано прикордонною службою України.

Олександр Солонтай – голова Всеукраїнської організації «Фундація Регіональних Ініціатив» (ФРІ), якого затримали в м. Алмати казахстанською міліцією та органами держбезпеки, одразу після того, як він взяв участь у Міжнародній молодіжній конференції з питань активізації участі молоді, яку організувало молодіжне крило партії «АЛГА».Bookmark and Share