Лижи і гори потрібні всім дітям!


Благодійний фонд „відловлює” дітей-вулиці, надає притулок, організовує поїздку у гори. КМО „ДАР України”, маючи у Карпатах власний приют „Під Великим Верхом”, викроює час та місця, щоб на умовах благодійності зустріти та розмістити дітей.

Проблема, як завжди, в забезпеченні дітей продуктами харчування та квитками на проїзд. І хоч більшість дітей-вулиці ще і сироти (а для сиріт передбачено безкоштовний проїзд), оформлення документів довготривале. Тому розрахунок лише на спонсорську допомогу, тим паче, що і дорослим супроводжуючим волонтерам теж потрібно нести значні фінансові витрати.

Але на цей раз всі проблеми були вирішені (як завжди, без допомоги Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА) і діти 10 січня вже були в мальовничих Карпатських горах. Снігу мало. Але це на заважало робити перші кроки в оволодінні технікою гірських лиж та сноубордингу.

Похід до Шипітських водопадів, прогулянка на конях, гра в сніжки – вже це варте того, щоб дві ночі провести в „комфорті” наших додаткових поїздів. Але на дітей чакали ще і господарські роботи: порізка дров „Дружбою-2”, самостійне приготування їжі. Для душа воду відрами носили з річки, а для пиття – пластиковими бутилками з цілющого джерела, розташованого за 800 метрів від села Подобовець.

Найбільше дітям сподобалась баня, бо знову ж таки, все прийшлось робити самим: принести дрова, натопити до +110 градусів, заготувати воду у відрах для обливання, і власне, вирішувати, скільки разів розігрівати себе у парилці.

Про лижи та сноуборди іншим разом – після того, як отримаємо дитячі письмові відгуки та розповіді (така у нас традиція). Сподаваємось, що відгуки будуть позитивні, бо за весь час нашої діяльності ще жодна дитина не написала, що лижи та гори їм не сподобались...

Стефанович Олександр – інструктор з альпінізму,
волонтер „Дитячого альпійського руху України”
Bookmark and Share