Як я вже згадував, приємно було співпрацювати з Костянтином Захаренком, і маю надію ця співпраця триватиме й у цьому році


Яких змін зазнала Державна молодіжна політика за минулий рік, і як "співпрацюється" молодіжним організаціям з Міністерством у справах сім’ї та молоді? На ці та інші питання відповідає голова Київської міської організації ВМГО «Молодіжний Союз Наша Україна», Віктор Бєлов.

Як ви оцінюєте розвиток молодіжної політики за останній рік?

- Минулий рік був досить складним для «великої» Української політики. І звісно, що у площині загальнодержавних подій на політичній арені, молодіжна політика зазнавала впливу різних факторів. Проте, хто хотів працювати – той працював, не зважаючи ні на позачергові вибори, ні на різні кадрові зміни. Різними громадськими організаціями було реалізовано досить багато яскравих проектів направлених на розвиток молодіжної політики, як на рівні Києва, так і на рівні України. Влада також зробила певні кроки на зустріч молоді, не зважаючи на багато інших проблем, як довелось розв’язувати у минулому році. Головне в цьому процесі на мою думку, щоб у молодіжних лідерів, і у представників влади на першому місці було питання вирішання проблем молоді, а не питання задоволення власних інтересів, як це на жаль, подекуди буває в нашій країні.

А яких здобутків чи втрат зазнала безпосередньо Київська «молодіжка»?

- Для нас 2007 рік був роком становлення та формування команди. На сьогодні, за нашими плечима працюючі осередки у всіх без виключення районах столиці, реалізовані проекти по здоровому способу життя, розвитку молодіжного лідерства та чисельні акції прямої дії, направлені на привернення уваги громадськості до існуючих у столиці проблем. Сьогодні ми з гордістю можемо сказати, що Київська організація ВМГО «Молодіжний Союз Наша Україна», є організацією молодих та активних людей, що на діях доводять свою громадську позицію та своє прагнення змінити щось на краще у нашій столиці та в країні загалом. Ми відкриті до продуктивного діалогу з владою та іншими неурядовими організаціями, ініціюємо ряд проектів міжнародного рівня.


Київський осередок «Молодіжного Союзу Наша Україна» відповідав за реалізацію Проекту «Здорова молодь – майбутнє країни», що реалізовувався минулого року Всеукраїнською організацією «Молодіжного Союзу» за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. Як пройшла на вашу думку реалізація даної ініціативи?

- На мою думку Проект себе виправдав на всі 100%. Тисячі молодих людей в різних куточках України отримали правдиву експертну інформацію щодо таких питань, як профілактика узалежнень та захворюваності на СНІД. Інформація що доносилась до молоді була підготовлена експертами у зрозумілому для молоді форматі. Нам вдалося відійти від нудних лекцій про те, що тютюн та алкоголь це – зло, натомість залучивши молодь до діалогу, дати їм можливість дійсно усвідомити шкоду та небезпеку негативних явищ, що мають місце у молодіжному середовищі. Ми доклали багато зусиль, аби інформацію про шкоду наркоманії, алкоголізму, тютюно паління, небезпеки ВІЛ/СНІД молодь не лише «слухала», але й «чула», а головне – «розуміла».

Чи задоволені ви співпрацею з Мінмолоддю у реалізації цього Проекту?

- Так. Хоча, співпраця з держустановами у нашій державі часто перетворюється у нескінченну бюрократичну тяганину. Проте Міністерство зрозумінням ставилося до технічних нюансів, всіляко підтримувало в інформаційному плані, консультувало з різних питань, що виникали під час реалізації Проекту. Ми дійсно, щиро вдячні Директору департаменту молодіжної політики, Костянтину Захаренку, за терпіння та його професійну роботу. Я переконаний, що за будь якої влади – той хто хоче працювати – шукає можливості для реалізації своїх ініціатив, а той хто воліє до популізму, а не конкретних дій – шукає причини для виправдання своєї бездіяльності.

А як Ви оцінюєте кадрові зміни у Мінмолоді?

- Я особисто завжди був переконаний, що у будь-якій кадровій політиці, питання професійності має стояти на першому місці. Наша країна потребує професійних менеджерів та ефективних управлінців. Які є фахівцями у своїх галузях, котрі здатні організувати процес роботи, контролювати його, і нести за нього відповідальність. Кадрова політика Мінмолоді на наше переконання відповідає цьому принципу. Як я вже згадував, приємно було співпрацювати з Костянтином Захаренком, і маю надію ця співпраця триватиме й у цьому році, приємно що до Міністерства повернувся на посаду заступника Міністра Ілля Шевляк. З паном Шевляком ми мали досвід співпраці під час організації в Україні Міжнародного Форуму молоді Держав ГУАМ. І з Костянтином Захаренком, і з Іллею Шевляком співпрацювати було досить легко, адже на мою думку вони є фахівцями гідними своїх посад. Працювати з людьми, які відкриті до діалогу та знають свою роботу завжди приємно та легко. Тому на переконання Київської «молодіжки», кадрова політика Мінмолоді є адекватною викликам сьогодення, є об’єктивною та ефективною.

Які плани Київської «молодіжки» у цьому році? Чи плануєте ви знову брати участь у конкурсі проектів міністерства?

- Планувати участь у конкурсі проектів – це прерогатива Всеукраїнської організації, зокрема Проектного комітету ВМГО МСНУ. Ми будучи Київським осередком можемо так само, як і минулому році, лише запропонувати певну ініціативу на розгляд керівних органів організації. І вразі потреби відповідати за певні пункти реалізації. Зокрема зараз ми розробляємо проект столичного рівня, спрямований на розв’язання проблеми працевлаштування молоді. Цілком можливо, що він буде актуальним й для інших регіонів України, і буде існувати доцільність реалізувати його на Всеукраїнському рівні.
Bookmark and Share