Цьогоріч першими сіли за парту викладачі


Навчальні заклади Прикарпаття вже потрохи пробуджуються від різдвяного оціпеніння, а особливо Івано-Франківський державний коледж технологій та бізнесу. Тут розпочали новий сезон. За парту сіли спочатку викладачі.
Студентів в коледжі близько тисячі і більшість з них, – немісцеві. Отож, батьківська опіка, ще незрілих молодих людей, мимоволі переходить на учителів.

Запрошення про презентацію БХФ “Солідарність” від психолога коледжу, Ніни Савків, було дещо неочікуваним. Тим паче, що : “Проводити лекції перед учителями якось ніяково, бо вони все знають”, - каже Андрій Микитин. А наскрізною у виступі голови фонду була проблема здорової сім`ї. Сьогодні студенти – завтра батьки. Жах підліткової наркоманії та пияцтва, сімейна зрада, згодом непорозуміння у родинах, і, як наслідок, - дитяче сирітство. Все це стосується нас безпосередньо.

Знайомство з благодійним християнським фондом доволі просте. Студентки місцевого навчального закладу Ольга Костащук та Ілона Костів, а заодно волонтери “Солідарності”, у коледжі вдало провели тренінг на тему профілактика ВІЛ/СНІД. Дівчатка й надалі планують організовувати лекційні заняття вже виокремивши кілька важливих тем, першочергова – наркоманія серед юнацтва.

Та ще, жартують юні волонтерки: “ Ми щодня читаємо лекції, особливо друзям та рідним.”
Щира посмішка, добра енегретика та інформаційний багаж сучасних проблем молоді, – ось, що повинно бути в арсеналі кожного викладача. Окрім, достотного знання свого предмету, звісно.

Тренінг “Здорове суспільство за здоровий спосіб життя” був пілотним у співпраці Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу та БХФ “Солідарність”. Позаяк, багато викладачів, а серед них, керівники навчальних груп, хотіли б провести схожий тренінг зі своїми студентами.


Джерело : БХФ "Солідарність", Івано-Франківськ

Автор : Ірина Тимчишин


Bookmark and Share